Ачебе Чинуа біографія

Ачебе Чинуа біографія скорочено нігерійського письменника викладена в цій статті.

Ачебе Чинуа біографія

Народився в 16 листопада 1930  на сході Нігерії, в селі Оджиді . Його батько був проповідником і викладачем недільної школи. При хрещенні його сина назвали Альбертом Чунуалумогу, яке той пізніше змінив на «Чинуа Ачебе». Із восьми років хлопець вивчав англійську мову. Середню освіту отримав в Урядовому коледжі в Умуахії, Східній Нігерії, продовжив її на Заході, в Ібадані (до 1954). Чинуа Ачебе був одним з перших студентів Ібаданского університету, заснованого в 1948 році. Він почав вивчати медицину, проте потім переключився на англійську історію і богослов’я. Після закінчення університету, він почав в ньому викладати.

Після університету працював в Нігерійській радіокомпанії, де пізніше став директором управління іноземного радіомовлення (обіймав цю посаду до 1966). Наприкінці 1960-х Чинуа Ачебе був дипломатом у самопроголошеній республіці Біафра. Працював в Інституті африканських досліджень в Неуцці.

Чинуа Ачебе здобув світову популярність після виходу роману «Things Fall Apart» («І прийшло знищення»). Книга вийшла в 1958 році і стала найбільш читаною в Африці. У цілому вона була перекладена на понад 50 мов і продана тиражем більше 10 мільйонів примірників.

У 1987 році отримав Нігірійскую національну премію — найвищу нагороду за інтелектуальні досягнення. У тому ж році його роман «Anthills of the Savannah» став одним з претендентів на Букерівську премію.

У 1990 р після автокатастрофи Ачебе був паралізований нижче пояса. Після тривалого лікування у Великобританії він переселився в США, де і жив до самої смерті. Викладав 15 років в Бардовському університеті, недалеко від Нью-Йорка. Іноземний почесний член Американської академії наук і мистецтв (2002). З 2009 року викладав африканістику в Браунівському університеті в штаті Род-Айленд. В цілому він написав понад 20 книг, в числі яких також романи «Arrow of God» («Стріла бога», 1964), «A Man of the People» («Людина з народу», 1966). Ачебе викладав літературу, у нього було кілька десятків ступенів в університетах Африки, Європи та Америки.

У 2007 році Ачебе отримав літературну премію «Міжнародний Букер» за внесок у світову літературу.

Помер 22 березня 2013 в Бостоні.

Відомі романи: «І прийшло знищення»,  «Стріла бога», «Людина з народу», «Мурашники савани», «Спокою більше немає».

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *