«Ахіллесова п’ята» значення фразеологізму

Фразеологізм «Ахіллесова п’ята» часто можна зустріти в літературних творах.

«Ахіллесова п’ята» значення

«Ахіллесова п’ята» у переносному значенні  — слабке, вразливе місце.

За давньогрецькою легендою, морська богиня Фетіда, бажаючи зробити свого сина Ахілла безсмертним і невразливим для ворожих стріл, скупала його у водах священної річки Стікс. Та, купаючи, вона тримала дитину за п’яту, якої не торкнулася вода, тож п’ята залишилася незахищеною. Ахіллес виріс і став непереможним воїном. Однак в одному з боїв стріла, спрямована рукою бога Аполлона, вразила його в п’яту, і герой загинув.

З того часу будь-яке слабке, вразливе місце в людини називають ахіллесовою п’ятою.

«Ахіллесова п’ята» приклади

Вся бригада знає Орищину ахіллесову п’яту, і щоразу, коли Оришка з’являється на горизонті, якась молодичка навмисне мене атакує:
— Дайте, я хоч посиджу біля вас, дядьку Микито!.. (О . Гончар, Микита Братусь)

І це його (підполковника) велике, як у батька, і поступливе, як у матері, серце залишалось його ахіллесовою п’ятою (Ю. Бедзик, Полки ідуть на переправу, 1959, стор. 100);

Метафоричними бувають іноді цілі вирази, які мають переносне значення: сізіфова праця, ахіллесова п’ята, олімпійський спокій (Юрченко, Деякі питання поетичної майстерності, 1956, стор. 89).

Відпочиваючи в Греції можна відвідати містечко Корфу, та подивитись на історичні пам’ятки, одна з них це скульптура Ахілеса, та його знаменита «ахілесова п’ята»

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: А

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *