Альбер Камю біографія скорочено

Альбер Камю біографія коротко французького письменника і філософа, близького до екзистенціалізму. Також ви можете дізнатися цікаві факти про Камю.

Альбер Камю біографія скорочено

Альбер Камю народився 7 листопада 1913 року в містечку Мондові в Алжирі, яке на той час було французькою колонією, у сім’ї найманого сільськогосподарського робітника, що через рік після народження сина помер від поранення на полі бою Першої світової війни. Після смерті його сім’я зіткнулася з серйозними матеріальними труднощами.

У 1918 році Альбер став відвідувати початкову школу, яку закінчив з відзнакою в 1923 році. Потім навчався в Алжирському ліцеї. У 1932-1937 роки Альбер Камю навчався в Алжирському університеті, вивчав філософію.

У 1934 році одружився на Сімоне Ійє (розлучення в 1939 році), екстравагантній дев’ятнадцятирічній дівчині, яка виявилася морфіністкою.

У 1935 році отримав ступінь бакалавра і в травні 1936 ступінь магістра філософії.

У 1936 році створив самодіяльний «Театр праці» (фр. Théâtre du Travail), перейменований в 1937 році в «Театр команди» (фр. Théâtre de l’Equipe). Організував, зокрема, постановку «Братів Карамазових» за Достоєвським, грав Івана Карамазова. У 1936-1937 роки подорожував по Франції, Італії і країнам Центральної Європи. dovidka.biz.ua У 1937 році вийшов у світ перша збірка есеїстики «Зворотний бік і обличчя», а в наступному році виходить роман «Одруження».

У 1936 вступив в комуністичну партію, з якої був виключений вже в 1937-му. У тому ж 37-му видав першу збірку есе «Сліді лице».

Після заборони «Суар репюблікен» в січні 1940 року, Камю з майбутньою дружиною Франсін Фор, математиком за освітою, переїхали в Оран, де давали приватні уроки. Через два місяці переїхали з Алжиру в Париж.

У 1942 році був виданий «Сторонній», який приніс популярність автору, в 1943 році — «Міф про Сізіфа». З 1943 року почав друкуватися в підпільній газеті «Комба», потім став її редактором. З кінця 1943 року почав працювати у видавництві «Галлімар» (співпрацював до кінця життя). Під час війни опублікував під псевдонімом «Листи до німецького друга» (пізніше вийшли окремим виданням). У 1943 році познайомився з Сартром, брав участь в постановках його п’єс

У 1944 Камю пише роман «Чума», в якому фашизм виступає уособленням насильства і зла (побачив світ лише 1947).

У 1950-х роках А. Камю пережив світоглядну і творчу кризу, що призвело до зниження його творчої активності. Письменник чимдалі частіше не знаходив відповіді на складні проблеми, які ставило перед ним суспільне життя. Загострилися суперечності, притаманні його світогляду й суспільно-політичній позиції, що знайшло вираження у трактаті «Бунтівна людина» (1951).

У 1954 р Камю займається постановкою власних творів, робить спроби відкрити в столиці експериментальний театр.

1957 Він стає лауреатом Нобелівської премії з формулюванням «за величезний внесок у літературу, висвітив значення людської совісті».

4 січня 1960 — загинув в автокатастрофі. Поховали письменника-філософа на півдні Франції, на кладовищі в Лурмарене.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Мистецтво
Коментарі:
  1. 5 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *