Альбер Камю цікаві факти

Альбер Камю цікаві факти з життя французького письменника і філософа ви дізнаєтеся в цій статті.

Альбер Камю цікаві факти

Батько Альбера Камю загинув, коли синові виповнився рік, а мати була напівглуха і безграмотна. Жили вони в бідності, а мати, щоб утримувати сім’ю, працювала спершу на фабриці, потім прибиральницею.

Альбер закінчив початкову школу з відзнакою. Займався футболом, найчастіше він був воротарем під час футбольних матчів. Але коли в 1930 році у Камю був виявлений туберкульоз, він був змушений перервати освіту і назавжди припинити заняття спортом.

Після навчання Камю працював приватним вчителем, продавцем запчастин та асистентом в метеорологічному інституті.

У віці 21 року одружився з дев’ятнадцятирічною і екстравагантною Симоною Ійє. Симона виявилась морфіністкою і за два роки їхній шлюб розпався.

У віці 27 років Камю одружився вдруге – на Франсіні Фор, яка була математиком та піаністкою. Вона народила йому двійнят – хлопчика Жана та дівчинку Катрін.

Камю палив все життя. Важко знайти фотографії, де він зображений без цигарки. Навіть свого кота він назвав Сігарет («Cigarette»).

У 1936 році створив самодіяльний «Театр праці» (фр. Théâtre du Travail), перейменований в 1937 році в «Театр команди» (фр. Théâtre de l’Equipe). dovidka.biz.ua Організував, зокрема, постановку «Братів Карамазових» за Достоєвським, грав Івана Карамазова. У 1936-1937 роки подорожував по Франції, Італії і країнам Центральної Європи.

У 1946 році Камю відвідав Сполучені Штати. Перебуваючи в Нью Йорку, він 20 разів відвідував Центральний зоопарк.

Біограф Камю Олівер Тодд зазначає, що улюбленою стравою Камю, яку він навіть сам і готував, була маісена – кукурудзяна каша.

4 січня 1960 автомобіль, в якому Альбер Камю разом з родиною свого друга Мішеля Галлімара, племінника видавця Гастона Галлімара, повертався з Провансу в Париж, вилетів з дороги і врізався в платан неподалік від містечка Вільблевен в ста кілометрах від Парижа. Камю загинув миттєво. Галлімар, який був за кермом, помер у лікарні через два дні, його дружина і дочка вижили. Серед особистих речей письменника були знайдені рукопис незакінченої повісті «Перша людина» та невикористаний залізничний квиток.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *