Альберт Ейнштейн цікаві факти

Альберт Ейнштейн — фізик-теоретик, один із засновників сучасної теоретичної фізики, лауреат Нобелівської премії з фізики 1921 року.

Альберт Ейнштейн цікаві факти

До трьох років майбутній геній не розмовляв взагалі, чим ще більше змушував своїх батьків побоюватися, що він відстає в розвитку. Однак як тільки хлопчик заговорив, то його батьки були здивовані — у трирічного Ейнштейна був словниковий запас дорослої людини.

Так і не отримавши атестат в гімназії (аналог нашої школи), Альберт запевнив батьків, що сам зможе підготуватися до вступу у Вище технічне училище (політехнікуму) в Цюріху, але Ейнштейн провалився.

Все-таки вступивши в політехнікум, студент Ейнштейн дуже часто прогулював лекції, читаючи в кафе журнали з останніми науковими теоріями.

Після отримання диплома Ейнштейна влаштували працювати експертом в патентне бюро. У зв’язку з тим, що оцінка технічних характеристик у молодого фахівця займала найчастіше близько 10 хвилин, він багато займався розробкою своїх теорій.

Слова Альберта Ейнштейна «Якщо 2% молодих людей в країні відмовляться від військової служби, то уряд не зможе їм протистояти, а в тюрмах просто-напросто не вистачить місць» породили серед американської молоді потужний антивоєний рух, прихильники якого носили значки з написом «2 %».

У архівах Нобелівського комітету збереглося близько 60 номінацій Ейнштейна у зв’язку з формулюванням теорії відносності; його кандидатура незмінно висувалася щорічно з 1910 по 1922 роки (крім 1911-го і 1915-го років). Однак премія була присуджена тільки в 1922 році — за теорію фотоефекту, яка представлялася членам Нобелівського комітету більш безперечним внеском у науку. В результаті цієї номінації Ейнштейн отримав (раніше відкладену) премію за 1921 рік одночасно з Нільсом Бором, який був удостоєний премії 1922року.

Широко відома фотографія з висунутим язиком була зроблена завдяки настирливості журналістів і фотографів, коли один з останніх в черговий раз попросив Ейнштейна «посміхнутися в камеру».

Одного разу Альберт Ейнштейн використав чек від Фонду Рокфеллера на 1500 доларів в якості закладки для книги, а потім втратив цю книгу.

Ейнштейн не міг дозволити виплачувати аліменти своїй дружині при розлученні, він їй запропонував віддати всі гроші, у разі якщо він отримає Нобелівську премію. Через кілька років він стримав свою обіцянку.

Ейнштейн помер в 1955 році, у віці 76 років. Йому необхідно було терміново провести операцію, тоді він зміг прожити ще кілька років. Але вчений відмовився, сказавши лікарям: «Я хочу піти тоді, коли цього просить мій організм. Продовжувати життя штучним шляхом здається мені поганим смаком. Це моя доля, мій час, щоб піти. Я зроблю це елегантно».

Через сім годин після смерті експерт по розтину Томас Харвер видалив без згоди рідних і близьких мозок вченого для вивчення.

Сподіваємося ви дізналися щось цікаве про життя Ейнштейна. Цікавинки про Ейнштейна ви можете додавати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *