Алерголог: що лікує, коли звертатися

Аллергологія — це область медицини, що займається вивченням різного типу алергічних реакцій і захворювань, а також причин, що провокують їх виникнення, механізмів прояву і розвитку, в тому числі методів діагностування, лікування, профілактики. Алерголог — імунолог — це фахівець, який безпосереднім чином пов’язаний з діагностуванням, лікуванням і розробкою методів профілактики щодо цього типу патологій. Розглянемо що лікує аллегролог — імунолог.

Що лікує алерголог?

Алерголог — імунолог проводить діагностику і подальше лікування ряду захворювань , зокрема до них відносяться наступні:

 1. Алергічний кон’юнктивіт (симптоми коньюктивита — припухлість повік, свербіж повік, сльозотеча і почервоніння очей на тлі впливу алергічної реакції).
 2. Риніт алергічний Основні симптоми захворювання спочатку мають схожість з загальної ( інфекційної ) формою риніту: рідкі носові виділення, свербіж слизової , чхання і закладеність носової порожнини.
 3. Алергічний рінокон’юнктівіт (сезонний), який також прийнято визначати як сінна лихоманка або поліноз. Захворювання проявляється у вигляді запалення , якому піддаються слизові носа і очей, що в деяких випадках супроводжується нервовою реакцією і дерматитом.
 4. Гостра кропив’янка , хронічна кропив’янка (захворювання, що виявляється у вигляді подразнення шкіри в комплексі з утворенням на ній плоских пухирів).
 5. Атопічний дерматит ( що нерідко виникає також і з причини генетичних відхилень).
 6. Астма (алергічна). Основними симптомами захворювання є задишка і кашель в комплексі з порушеннями дихання
 7. Алергічний контактний дерматит (форма дерматиту, що виявляється у вигляді певної реакції на тих ділянках шкіри, в рамках яких був зроблений контакт з алергеном).
 8. Набряк Квінке (характерний набряк шкіри в комплексі зі слизовими оболонками , що виникає як відповідь організму на вплив алергену. Набряк слизових і шкіри, переважно зачіпає обличчя, порожнину рота, а також гортань, даний стан може бути загрозою для життя хворого)
 9. Алергічна реакція на деякі продукти харчування, медикаменти і укуси комах.

До компетеціі алерголога — імунолога відносяться алергічні захворювання і реакції, що проявляють себе найрізноманітнішими симптомами, від почервоніння очей до набряку внутрішніх органів. Проте всі ці симптоми мають подібну природу — реакції гіперчутливості організму до речовин, які в нормі повинні бути нешкідливими і безпечними. Ці речовини — алергени — імунна система організму сприймає як чужорідні і небезпечні, запускаючи реакцію відторгнення. При цьому певні клітини організму виділяють особливі речовини — гістаміни, які впливають на гістамінові рецептори і викликають негайну і сильну реакцію. Запущений один раз механізм цього відгуку організму прагне спрацьовувати знов під впливом будь-якого стимулу. Тому алергіки дуже часто виявляють у себе багатокомпонентну алергію. Тобто організм проявляє патологічну реакцію на ряд подібних за походженням і структурою алергенів (наприклад, на пилок різних рослин або на побутову хімію), а в деяких випадках — на абсолютно різні алергени (наприклад , і на продукти харчування, і на шерсть тварин).

Коли йти до алерголога?

 • За наявності підстав, які вказують на те, що нездужання виникають в результаті певного впливу тих чи інших нових видів речовин.
 • При наближенні сезону, що раніше супроводжувався для хворого проявами у вигляді алергічних реакцій.
 • Тривале нездужання, не визначення конкретних причин його виникнення і не вилікуване при зверненні до інших лікарів. Його симптомами можуть бути не тільки традиційні для алергії прояви (подразнення слизових, нежить), а й шкірні висипання і свербіж, набряки і почервоніння різних ділянок тіла, задуха (що є найбільш тривожним з можливих симптомів), розлади травлення (часті і без особливих приводів), головні болі, загального типу нездужання.

Записатися на прийом до алерголога потрібно при появі симптомів: значне підвищення температури, запаморочення і шкірний свербіж при фізичних навантаженнях або при тренуваннях спортивного характеру .

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Лікарі

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *