Алессандро Вольта біографія

Алессандро Вольта біографія коротка на українській мові великого вченого викладена в цій статті.

Алессандро Вольта біографія скорочено

Народився Алессандро Вольта 18 лютого 1745 року в містечку Комо, Італія. Його мати особливо не займалася хлопчиком, зіпхнувши виховання годувальниці. Тому перші слова далися Алессандро в 4 роки, а нормально він заговорив тільки в 7-річному віці. Тоді хлопчик втратив батька, і майбутній вчений переїхав жити в будинок дядька Олександра. Він взявся серйозно за навчання свого племінника — арифметика, історія і латинь стали обов’язковими предметами. Юнак тоді зацікавився електрикою.

Алессандро Вольта цікаві факти

У віці 24 років Вольта публікується з роботою про лейденську банку, а через два роки пише про електричну машину.

У 1774 році Алессандро викладає фізику в школі рідного міста, а через 3 роки стає професором фізики і викладає в університеті міста Павія. У навчальному закладі він пропрацював цілих 36 років, після очоливши в ньому факультет філософії.

У 1775 році вчений винаходить електрофор — електричну індукційну машину. Це було перше винахід, яке виробляло електричний статичний заряд. Пристрій виробляло електрику тільки від тертя, передаючи заряд іншим об’єктам.

У 1776 -1778 Вольта перебуває в Австрії і вивчає гази і відкриває наявність в природному середовищі метану. Згодом він навчився виділяти цю речовину.

Повернувшись з Австрії в 1799 році Алессандро Вольта виявив, що його прилад над яким він працював, здатний накопичувати енергію. І через рік, в 1800 році він винайшов першу електричну батарею. Вона складалася з мідних або цинкових пластин, поміщених одна на одну. Вони поділялися вставками з картону, вимоченому в сольовому розчині. Це дозволяло подавати еклектичний ток безперебійно. Також вчений є автором закону ємнісного опору.

Він мав безліч нагород — членство в Королівському суспільстві Лондона з 1791 за винахід електроскопа. У 1794 році товариство привласнило вченому медаль Коплі за відкриття електронних потенціалів.

Що стосується особистого життя, то Алессандро був одружений на дочці Людовіко Перегрини — Терезі. У шлюбі вони перебували з 1794 року і мали трьох синів.

Помер Вольта в 82 роки.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Фізики

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *