Альфред Кінсі біографія

Альфред Кінсі біографія українською мовою скорочено викладена в цій статті.

Альфред Кінсі біографія коротко

Альфред Кінсі — американський соціолог, який стояв біля витоків «сексуальної революції».

Народився Кінсі 23 червня 1894 в м. Хобокен, штат Нью — Джерсі, США.
У дитинстві Альфред переніс ряд важких хвороб, а складне фінансове становище сім’ї не дозволяло йому отримати необхідне лікування. Хлопчик страждав на рахіт, що призвело до викривлення хребта.
З дитинства Альфред мав любов до природи і любив ходити в походи. За підтримки батьків, він вступає до лав бойскаутів.

Кінсі вступає в Колумбійську середню школу, де домагається блискучих академічних успіхів. До того ж, він непогано грає на фортепіано. Особливий інтерес він проявляє до ботаніки, біології та зоології, і, на превеликий жаль свого батька, вирішує продовжити вивчення ботаніки в коледжі.
Однак владний батько змушує сина вступити на машинобудівне відділення Технологічного інституту Стівенса. Але , після закінчення двох років, Альфред кине навчання на ненависному факультеті.

У 1914 р Кінсі вступає в Боудін-коледж в Майні, де вивчає ентомологію. У 1916 р його приймають у члени студентського братства «Фі — бета — каппа». Коледж Альфред закінчує з відзнакою, отримавши вчений ступінь з біології та психології.
Він продовжує навчання в Інституті Басейн при Гарвардському університеті, де візьметься за вивчення біології під керівництвом великого фахівця в області ентомології Вільяма Мортона Уиллера.

Дисертація Альфреда була присвячена вивченню горіхотворок. При її написанні він багато подорожує, збираючи колекцію з тисяч особин і видів комах. У 1919 р він успішно захищає вчений ступінь доктора наук.

У 1920 р Кінсі стає старшим викладачем Індіанського університету. У 1926 р він видає підручник «Введення в біологію» , в якому вперше об’єднає дві галузі зоології та ботаніки, які вважалися до того окремими.

У 1929 р Кінсі стає професором. Протягом 1930-х р.р. він публікує свої роботи присвячені виду горіхотворок. Але скоро Альфред розчаровується в обраному ним напрямку досліджень.

У 1938 р Кінсі отримує пропозицію провести курс групового навчання засадничих моментів сім’ї та шлюбу. Він читає лекції на тему біологічних аспектів сексуального збудження, про механічну сторону статевих зносин, і контрацепції. Цей курс лекцій принесе йому популярність.
У 1947 р він засновує Інститут з вивчення проблем сексу, гендеру та репродукції ім. Кінсі — некомерційний інститут при Індіанському університеті. Метою інституту було підвищення рівня сексуального здоров’я населення та проведення досліджень в області сексу. Але відкриття подібного інституту було сприйнято громадськістю вельми неоднозначно.

У 1948 р виходить книга Кінсі «Сексуальна поведінка самця людини» — праця в 804 сторінки, яка миттєво стала бестселером, але накликала на автора гнів релігійних громад через зміст.
У 1953 р з’являється книга «Сексуальна поведінка самки людини» — робота, ще більш суперечлива, ніж попередня. Книга заснована на не менше 6 000 історій сексуального досвіду.

Широку популярність Кінсі принесла праця «Звіти Кінсі», складена з двох томів: «Сексуальна поведінка самця людини» (1948) і «Сексуальна поведінка самки людини» (1953). «Звіти», користувалися величезним успіхом у читачів, проте, викликали бурю обурення через табу , накладене в ті часи на тему сексу.

Кінсі помер 25 серпня 1956 року у віці 62 років. В якості причини смерті були вказані хвороба серця і пневмонія.

Особисте життя

У 1921 р Кінсі одружився на Кларі Бракен МакМіллен. Батько, який розірвав відносини з сином, на церемонію не прийшов. Перша дитина пари померла в дитинстві. Пізніше в сім’ї Альфреда та Клари народиться ще троє дітей, що дожили до дорослих років. Його стосунки з дружиною були вільними, і обидві сторони вільно могли заводити стосунки з іншими.

Автор: Гнатюк У рубриці: Наука

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *