Амазонка цікаві факти

Чи знаєте ви щось цікаве про Амазонку? Цікава інформація про Амазонку зібрана в цій статті.

Цікаві факти про річку Амазонку

Найцікавішим фактом про Амазонку є те, що вона встигла побувати найдовшою річкою світу, потім позбутися цього титулу, і знову повернути його в кінці XX століття. До кінця XIX століття вважалося, що Амазонка — найдовша річка у світі. Потім протягом майже всього XX століття її ставили на третє місце, після Нілу і Міссісіпі-Міссурі. Зараз встановлено, що Амазонка все-таки є найбільшою річкою на Землі. Її довжина понад 7000 кілометрів! А ще Амазонка володіє найбільшим басейном і містить у собі найбільший об’єм води.

Басейн Амазонки поширюється на 40% всієї території Південної Америки.

У Амазонки налічується понад 15000 приток різного розміру.

Коли Амазонка розливається, вона затоплює території розміром з Великобританію.

Першу подорож по Амазонці в 1541 році здійснив іспанський конкістадор Франсиско де Орельяна. У своїх подорожніх нотатках він розповів про зіткнення з племенем войовничих жінок. За аналогією з героїнями давньогрецьких міфів він назвав їх амазонками і вирішив дати ім’я річці на честь прекрасних войовниць — «Амазонка».

На Амазонці розташовується найбільший у світі річковий острів — Маражо. Він займає площу, яку можна порівняти з площею Швейцарії.

У 2011 році за підсумками всесвітнього конкурсу Амазонку визнали одним із семи природних чудес світу.

Тропічні ліси басейну Амазонки вважаються «легенями планети». Цікаво, що цим лісам понад 100 мільйонів років, і вони займають площу понад 6 000 000 квадратних кілометрів. Це більше, ніж територія всієї Західної Європи!

На думку вчених, саме джунглі Амазонії є батьківщиною майже 90% основних продовольчих культур сучасності, в тому числі бананів, кукурудзи, какао і картоплі.

Ще один цікавий факт про джунглі Амазонії: рослини там розташовані настільки тісно, ​​що поверхні землі досягає лише 1% сонячного світла.

По всій довжині Амазонки (а це понад 7000 кілометрів) немає жодного моста через неї. Один з найбільших мостів у світі побудований через Ріу-Негру — один з приток Амазонки. Його довжина понад 3,5 кілометрів, і він з’єднує два великих портових міста: Манаус і Ірандубу.

Цікавий факт про Амазонці, який мало хто знає: у неї є підземна «сестра-близнюк» — річка Ріо Хамза. Вона тече паралельно своїй «старшій сестрі» на глибині близько 4 кілометрів. Довжина Хамзи — понад 6000 кілометрів. Відкрита вона була в 2011 році і отримала свою назву на честь Валія Хамзи, індійського дослідника Амазонки.

В Амазонці і її притоках зустрічається понад 2 тисяч різних видів риб. Цікаво, що саме тут батьківщина багатьох акваріумних рибок: піраній, мечоносців, гуппі, скалярій і мн.др.

У водах Амазонки можна зустріти дуже цікаву рибу — електричного вугра, здатного генерувати струм напругою до 1300 вольт і силою до 1 ампера. Жителі прибережних селищ непогано заробляють, відловлюючи електричних вугрів для акваріумів. Щоб не отримати удар струмом від цих риб, місцеві жителі заганяють в Амазонку домашню худобу, на яку вугри витрачають свій заряд і стають абсолютно безпечними.

В Амазонці водиться безліч великих видів тварин: гігантські річкові видри, довжина тіла яких досягає 2 метрів; гігантські черепахи з діаметром панцира до 3 метрів; капібари — найбільші гризуни на планеті з масою тіла до 50 кг — і, звичайно, найбільші змії Землі — анаконди.

Цікаво, що амазонська гігантоманія поширюється і на рослини: в басейні річки зустрічається гігантська латаття виду вікторія регія. Її листя можуть виростати до 3 метрів в діаметрі і здатні витримувати на собі вагу до 50 кг. Свою назву ця рослина отримала на честь англійської королеви Вікторії.

У басейні Амазонки водиться одна з найнебезпечніших живих істот на планеті. Ні, це не анаконда, що не кайман і не ягуар. Це … жаба! В одній маленькій жабі виду жахливих листолазів достатньо отрути, щоб убити 1,5 тисячі чоловік.

Амазонка протікає через територію Болівії, Перу, Еквадору, Колумбії, але більша частина протікає через Бразилію.

Цікавинки про Амазонку, цікаві відомості про Амазонку ви можете розширити через форму коментарів.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *