Амброз Бірс біографія

Амброз Бірс біографія американського сатирика, журналіста, і письменника коротких оповідань.

 Амброз Бірс біографія

Народився 24 червня 1842 в окрузі Мейгс, штат Огайо в багатодітній родині фермерів. Після відмінної військової служби під час Громадянської війни він повернувся до журналістики.

У 1846 році сім’я переїжджає до штату Індіана. Початкової і середньої освіти Амброз Бірс не отримав, але її відсутність компенсував природною допитливістю і любов’ю до читання.

У 15 років Амброз став підзаробляти в редакції аболіціоністської газети «Нортерн індіенан» (The Northern Indianan), а ще за два роки вступає до Військового інституту Кентуккі (по суті, військової школи).

Провчившись у військовій школі близько року, Амброз Бірс покидає її і працює на різних некваліфікованих роботах (у цегельні, в роздрібному магазині). Але з початком Громадянської війни він практично одразу записується рядовим, і служить чотири роки.

Через поранення 16 січня 1865 року Амброза Бірса демобілізували з армії фактично у званні старшого лейтенанта. Але в наступному році повернувся в армію під приводом Хейзена. Брав участь у кінній експедиції на Західні рівнини з метою інспекції. Наприкінці 1866 прибув до Сан-Франциско.

У Сан-Франциско Бірс отримав чин майора і звільнився з армії. Після війни змінив кілька професій, поки нарешті не знайшов себе в журналістиці і політичної карикатурі, працюючи кореспондентом і редактором у газеті «Ньюз Леттер» та ін. Амброз з’являвся на сторінках газет в якості колумніста, тобто оглядача, який дає оцінки сформованої політичної ситуації в країні або подіям за кордоном.

Перше оповідання «Долина привидів» Бірс надрукував в 1871 році в журналі «Оверленд Мансли»

25 грудня 1871 Бірс одружився на Мері Еллен Дей. У 1872 році виїхав разом з дружиною за завданням редакції в Лондон. У Лондоні ( 1872-75 ) він написав для гумористичного журналу три книги, в тому числі «Павутина з порожнього черепа» ( Cobwebs from an Empty Skull, 1874).

Після свого повернення в Сан-Франциско 1876, він писав для « Argonaut», де його твори редагували УАСП (Wasp, 1881-86). Потім Амброз Гвінетт Бірс кілька років (1887-1896) провів працюючи оглядачем для газети «Санді Екземінер» (Sunday Examiner). Пізніше він став кореспондентом Вашингтона для популярного видання «American» і співробітником газети «Космополитан».

Колекція Бірса — «Лексикон циніка» ( The Cynic’s Word Book), пізніше була перейменована в «Словник Сатани» (1911).
Його короткі розповіді були зібрані в таких виданнях, як «Розповіді про військових і про цивільних» (Tales of Soldiers and Civilians, 1891) і «Чи може це бути» (Can Such Things Be?, 1893) . Він також був високо хвалений за твір «Чернець і дочка ката» (1892), яку він пристосував з перекладу німецької історії.

У Наприкінці 1913 року немолодий письменник вирушив на південь США, щоб відвідати місця своїх колишніх боїв. Він проїхав через Луїзіану і Техас, потім попрямував до Мексики, де тоді бушувала революція. У місті Сьюдад-Хуарес письменник приєднався до армії Панчо Вільї в якості оглядача. Свій останній лист другові Бірс відправив 26 грудня 1913, після чого його сліди губляться. Обставини цього зникнення — одного з найзагадковіших в історії США — так і залишилися не пояснені.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *