Амеріго Веспуччі що відкрив?

Який материк відкрив італійський мореплавець Амеріго Веспуччі, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Амеріго Веспуччі коротка біографія

Мореплавець Амеріго Веспуччі народився 9 березня 1454 в місті Флоренція в небагатій родині флорентійського чиновника. Хлопчик отримав домашню освіту, навчаючись у свого дядька і домініканського ченця.

Веспуччі за родом своєї діяльності був співробітником торгового дому Медічі. Вони в 1492 році посилають Амеріго в «відрядження» в Кадіс і Севілью, свої торгові представництва. Однією з даних кампаній завідував Джуаното Берарді. Померши в 1945 році, справи Берарді довелося вирішувати Веспуччі. Цікаво, що колишній завідувач фінансував другу, найбільшу експедицію Х. Колумба. Багато дослідників вважають, що цілком можливий факт особистого знайомства Амеріго Веспуччі з Колумбом і іншими мореплавцями епохи Великих географічних відкриттів.

Існує думка, що Амеріго Веспуччі напросився в 1499 в експедицію до Алонсо де Охеда, знаменитого адмірала. Тільки ось в якій якості? Адже флорентієць не був моряком. Швидше за все, в якості торгового представника для налагодження торговельних контактів на відкритих територіях. Як би там не було, в ході експедиції було відкрито гирлі річки Оріноко, острів Кюрасао, берег Гвіани і бухту Венесуели.

Після першого вдалого мореплавного досвіду, Амеріго Веспуччі запросив португальський король Мануел I для участі в португальських експедиціях в 1502 році і 1504 році в Новий світ. Мореплавець виступав в ролі географа і описував нові землі.

1505 року Веспуччі повертається на службу до іспанської корони. У 1508 році він отримує посаду головного лоцмана королівства і займається атестацією лоцманів, капітанів і штурманів флоту корони.

Амеріго Веспуччі відкриття Америки

Більшість вчених сходяться на думці, що Америку відкрив Амеріго Веспуччі і побував у її берегів. Крім того, він був першим, хто описав її береги в листі до свого друга. Він також першим зробив припущення, що відкрита земля не Азія і не її продовження, а величезний новий материк.

У 1503 році він надіслав лист Медічі з наступним текстом, цитата з документа — «Країни ці слід назвати Новим Світом … Більшість стародавніх авторів каже, що на південь від екватора немає материка, а є тільки море, та якщо деякі з них і визнавали існування там материка, то вони не вважали його жилим. Але моя остання подорож довела, що така думка помилкова, так як в південних областях я знайшов материк, більш щільно заселений людьми і тваринами, ніж наша Європа, Азія чи Африка, і, крім того, клімат більш помірний і приємний , ніж у інших відомих нам країн … »

Ця цитата облетіла весь світ, і вона стала вирішальним фактом на користь того, як назвати новий материк. Цікаво, що не в честь знаменитого першовідкривача, а нікому невідомого тоді торгового представника. Назва Америка вперше з’явилася в творі Мартіна Вальдземюлера «Введення в космографію» в 1507 році. І на першому глобусі Йоганна Шенера, зробленому в 1511 році, також новий материк був представлений під цією назвою.

Цікаво, що немає жодної згадки про те, що Веспуччі виявив ініціативу присвоєння відкритим землям за океаном свого імені. Помер флорентієць в 1512 році в Севільї.

 Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, який материк відкрив Амеріго Веспуччі.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Суспільство

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *