«Америка» Кафка скорочено

«Америка» («Зниклий безвісти») (Amerika (Der Verschollene)) — перший роман Франца Кафки, який залишився незакінченим.

«Америка» Кафка короткий зміст

16-річний емігрант з Європи Карл Россман прибуває на пароплаві в порт Нью-Йорка. Він заводить знайомство з кочегаром, який незадоволений умовами роботи на кораблі. Карл разом з кочегаром йде до капітана судна і там несподівано зустрічає сенатора Якоба, свого дядька, про якого майже нічого не знав.

Сенатор Якоб залишає Карла жити у себе, але після того, як Россман їде в гості за місто без дозволу дядька, той розриває відносини з ним, і Карл опиняється на вулиці майже без грошей. У готелі він зустрічає двох безробітних — Робінсона і Деламарша. Вони запрошують його йти з ними на пошуки роботи. Спочатку Карл погоджується, але потім свариться з ними і отримує роботу ліфтера в готелі «Оксиденталь». Деякий час Карл працює там, але позбавляється місця після того, як в готель приходить п’яний Робінсон з проханням дати йому грошей.

Карл потрапляє до Деламаршу, який тепер перебуває в становищі альфонса у багатої дами Брунельди. Та хоче, щоб Карл став її слугою. Той відмовляється і хоче піти, але Деламарш силою змушує Карла залишитися. Тоді Карл вирішує залишитися на час і потім втекти.

Через якийсь час, коли Карл вже не служить Брунельді (частина, що описує його перебування при Брунельді і те, як він зумів звідти вибратися, що не дописана), йому попадається на очі оголошення про прийом працівників у Великий Театр Оклахоми. Карла приймають на посаду «технічного працівника». Всіх прийнятих працівників садять на поїзд, який відправляється в сторону Оклахоми. На цьому рукопис обривається.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *