Андре Бретон біографія

Андре Бретон біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті.

Андре Бретон (André Breton) — французький поет і письменник, основоположник сюрреалізму.

Андре Бретон біографія 

Бретон народився 19 лютого 1896 р. в нормандському місті Теншебре в буржуазній сім’ї. Бретон закінчив церковну школу, потім вчився в одному з паризьких коледжів, а після закінчення курсу вступив на медичний факультет Сорбонни.

У 1915 р. був мобілізований: Перша світова війна змінила життя кожного француза. Вже на фронті Андре, що служив санітаром, познайомився з відомим поетом Гійомом Аполлінером.

Андре Бретон вивчав нейропсихологию і був одним з перших у Франції , хто висвітлював роботи Фрейда.
Будучи одним з перших дадаїстів, він співпрацював з Філіпом Супо в області автоматичного письма. Їх спільною роботою є «Магнітні поля» (1921). Потім він повернувся до сюрреалізму, написав три маніфести (1924, 1930, 1934), і відкрив студію для сюрреалістичних досліджень.
Бреттон допоміг зробити кілька оглядів для літературних журналів «Література» ( Litterature, 1919), «Мінотавр» (Minotaure, 1933), «ВВВ» (1944).
Іншими відомими роботами в біографії Андре Бретон є «Надя» ( Nadja, 1928-1963) — напівавтобіографічний роман; «Що таке Сюрреалізм?» ( What is Surrealism, 1934) ; «Ода Шарлю Фур’є» (Ode Charles Fourier, 1946) і «Магічне мистецтво» (1957).

Бретон брав участь в політичному житті: у 1920-х він закликав сюрреалістів вступати в комуністичну партію, в 1930-х — зустрічався з Львом Троцьким в Мексиці. Андре влаштовує по всьому світу виставки сюрреалістичного мистецтва, в США вони мали надзвичайний успіх — багато мистецтвознавців твердять, що поп-арт виріс із зерен, засіяних виставкою сюрреалістів 1942 року.

Під час Другої світової війни Андре Бретон жив в США, де продовжував літературну творчість, вступив у полеміку з Сальвадором Далі після того, як іспанський художник заявив: «Сюрреалізм — це я».

У 1946 р. Бретон опублікував у Франції безліч своїх робіт, організував ряд виставок. Всі подальші роки він боровся за незалежність руху від різних внутрішніх і зовнішніх джерел.

Помер 28 вересня 1966 р. від загострення хвороби дихальних шляхів. Похований на кладовищі Батіньйоль.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *