Андрій Білий біографія

Андрій Білий біографія 

Андрій Білий (Борис Миколайович Бугайов) (1880 — 1934) — російський письменник (символіст), поет, критик.

Народився Борис 14 жовтня 1880 в Москві в сім’ї відомого вченого, математика і філософа Миколи Бугаєва. Перші роки прожив на Арбаті. Освіту здобув у гімназії Поліванова. Там на останніх курсах зайнявся буддизмом, літературою, окультизмом. Потім вступив до Московського університету на фізико-математичний факультет, де зайнявся наукою, але не залишив літературу.
У 1902 році Андрій Білого спільно з друзями  організував літературний гурток «Аргонавти». А через 4 роки членами гуртка були опубліковані дві збірки «Вільна совість»

У 1903 році Білий почав листуватися з Олександром Блоком, а через рік відбулося їх особисте знайомство.  Після деякого часу частих візитів в будинок до Блока, Білий полюбив його дружину, а вона теж відповіла взаємністю. Ця ситуація показана в п’єсі Блока «Балаганчик» . Коли ж Любов Менделєєва, дружина Блока, прийняла рішення розлучитися з Андрієм Білим, він в пригнічених почуттях відправився закордон.
Через два роки Білий повернувся до Росії. А потім одружився на Асі Тургеневій. Багато подорожував, поки одного разу не познайомився з Рудольфом Штейнером, який став його учнем. У 1916 році Андрій Білий повернувся в Росію, але один, без дружини. Після закінчення Жовтневої революції написав кілька книг, статей.

У 1917 році розлучається з дружиною Асею . З цього приводу письменник тяжко переживав, а в різних його творах раз у раз прослизав образ коханої. Останньою дружиною письменника була Клавдія Миколаївна — боязка,  покірна, але вірна жінка. З нею пройшли останні роки Андрія Білого.
За все своє життя письменник створив безліч збірників віршів, наприклад « Золото в блакиті», «Попіл», «Урна», «Зірка». Також серед значущих творів Андрія Білого — роман «Петербург» (трилогія «Схід і Захід»), поема «На перевалі», цикл «Христос Воскрес», дилогія «Москва», безліч мемуарів.

У жовтня 1923 р Білий несподівано повернувся до Москви за своєю подругою Клавдією Васильєвою. Письменник помер 8 січня 1934 від інсульту — наслідок сонячного удару.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво
Коментарі:
  1. 1 год ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *