Андрій Рубльов біографія

Рубльов Андрій ( приблизно 1360-1370 — 1428 ) — іконописець, канонізований у лику преподобного.

Андрій Рубльов біографія скорочено

Біографія Андрія Рубльова містить мало достовірних фактів. Точна дата народження Рубльова не відома, а місцем народження історики називають Московське князівство або Новгород. Виростав Андрій в сім’ї іконописців.

Ще юнаком став ченцем Троїце-Сергієвого монастиря(пізніше лаври), де вивчав філософські праці прогресивних мислителів того часу — засновника монастиря Сергія Радонежського та його учнів. Пізніше проживав у Спасо-Андроніковському монастирі, заснованому Андроніком, послідовником Сергія Радонежського в передмісті Москви (нині музей Андрія Рубльова).

Разом з іншими майстрами Рубльов розписав Благовіщенський собор, що стало підтвердженням його майстерного вміння на той момент. Також за свою біографію Рубльов розписував Троїцький собор, Успенський собор міста Володимир.
Але найбільш широка слава Рубльова була як іконописця. Він створив безліч ікон, хоча іконопис був традиційним, в ньому він поєднував духовну красу і силу людини.

Найвидатнішою роботою Рубльова вважається ікона «Живоначальна Трійця» , що зображає трьох ангелів і гущавину в центрі. Серед інших знаменитих робіт Рубльова — «Апостол Павло», «Спас із Звенигородського чину» , фреска «Страшний суд» в Успенському соборі. Не всі ікони та фрески збереглися до наших днів.
Останньою роботою, якщо розглядати коротку біографію Андрія Рубльова, став розпис у Спаському соборі.

Помер великий майстер в жовтні 1428.

Автор: Гнатюк У рубриці: Художники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *