«Ангел нез’ясовного Екстраваганця» Едгар По

«Ангел нез’ясовного Екстраваганця» (англ. The Angel of the Odd) — гумористична розповідь американського письменника Едгара Аллана По, написана і вперше надрукована в 1842 році.

«Ангел нез’ясовного Екстраваганця» скорочено

Оповідач розповідає про зустріч з Ангелом Нез’ясованого. Оповідач не вірив ні в що незрозуміле, він багато пив. І одного разу, коли він в черговий раз сказав, що не вірить у незрозуміле, перед ним з’явився Ангел нез’ясовного. Це була істота, у якого замість рук були пляшки, замість живота — бочка, замість ніг — маленькі бочки, а замість голови красувалася фляжка.

Ангел загрожує оповідачеві, каже, що змусить його повірити в Нез’ясовне.
З цього дня оповідачеві починає сильно не везти. У всьому він стикається з невдачею. Наприклад, він повинен був одружитися на одній дівчині, але одного разу на вулиці йому в око потрапила порошинка, і він не розгледів наречену. Вона образилася і пішла. Тоді наблизився Ангел і витягнув смітинку з ока. Вдруге він вже з іншою нареченою кланялися один одному, як раптом їх волосся сплітається і з голови головного героя злітає перука, і він залишається з лисиною.

Потім в будинку оповідача починається пожежа. Будинок повністю згорає, і оповідач вирушає втопитися. Він знімає одяг і заходить у річку, але в цей момент прилітає ворона і бере щось важливе з речей. Оповідач кидається за вороною і, не помітивши обриву, падає в нього. Він встигає схопитися за канат, який був скинутий з кошика повітряної кулі. Оповідач кличе на допомогу і бачить, що в повітряній кулі сидить Ангел. Ангел запитує його, чи вірить він тепер в Ангела Нез’ясованого. Той злякано відповідає «так». Тоді Ангел відпускає його, і він падає в пічну трубу свого будинку.
Ангел Нез’ясовного

Образ Ангела сімволічний. Автор гумористично описав його. Можливо, що оповідач побачив Ангела у вигляді бочок і пляшок тому, що сам був напідпитку. Крім того, Ангел говорить з сильним німецьким акцентом (замість букви «В» вимовляє «Ф» і так далі). Він має суворий характер і звертається до головного героя досить грубо.
Ангел каже, що він являється тим людям, які не вірять у Нез’ясованого (мається на увазі факти, які неможливо пояснити) і доводить їм зворотне.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *