Анна Ахматова цікаві факти

Анна Ахматова цікаві факти з життя (біографії) російської поетеси ви дізнаєтеся з цієї статті.

Цікаві факти про Анну Ахматову

Анна Андріївна Горенко народилася 11 червня 1889 в передмісті Одеси. Її батько, Андрій Антонович Горенко був відставним капітаном другого рангу, після закінчення морської служби отримав чин колезького асесора. Мати поетеси, Інна Стогова, була інтелігентною, начитаною жінкою, мала дружбу з представниками творчої еліти Одеси. Втім, коли Анні виповнився рік, сімейство Горенко перебралося в Царське Село під Петербургом.

Анна була норовливою дитиною, погано вчилася.

Але з 10 років писала абсолютно не дитячі вірші. Батькам це не подобалось, одного разу тато поетеси навіть вигукнув: «Не ганьби моє ім’я!». Шістнадцятирічна Анна викрикнула: «А не треба мені твого імені!». І тут почалася історія з псевдонімом. За однією версією, в роду її батька був предок — татарський хан Ахмат, за його іменем дівчина і взяла псевдонім. За іншою, Ахматовою була її бабуся по материнській лінії, прізвище якої вона і взяла, щоб не ганьбити ім’я батька, а точніше — щоб самій більше не носити його прізвище.

У 1912 році виходить перша збірка віршів Ахматової «Вечір». Критика стала називати поезію Ахматової ліричним романом. Це означає, в кожному вірші є елементи розповіді, присутня та чи інша історія. Вона дуже динамічна, наповнена деталями, які не бувають другорядними.

Анна Ахматова особисте життя

В тому ж 1912 р. Анна одружилася з Миколою Гумільовим. Обоє вчилися в Царськосільському ліцеї, обоє потрапили під вплив поета Інокентія Анненського, який був директором ліцею. Обоє рано почали писати вірші.
Шлюб не був вдалим: Анна мала більше успіхів у професійній діяльності, ніж Микола. Проте, у 1914 році Гумільов пішов добровольцем на війну. Анна присвячувала йому вірші, хоча до цього часу вони вже не жили разом. У 1918 році подружжя офіційно розлучилися, Ахматова вийшла заміж. за ученого і поет Володимир Шилейко. Втім, і цей шлюб був недовгим — в 1922 році поетеса розлучилася і з ним, щоб через півроку поєднатися шлюбом з мистецтвознавцем Миколою Пуніним.

Те, які Анні Андріївні давали прізвиська в кулуарах, у пресі, в народі, теж є цікавими фактами з життя Ахматової. Вже в 24 роки її називали напівмонахинею-напівблудницею за її часту зміну чоловіків. За свою творчість вона була названою російською Сапфо та «Анной всея Руси». Окрім того, Ахматова часто власних віршах називала себе не зовсім гарними епітетами. Вона навіть називала себе поганою матір’ю.

1921 був для Анни Андріївни роком великих потрясінь. Цього року розстріляли Миколу Гумільова, з яким вони і після розлучення так і не припинили спілкування. І практично в той же час вмирає Олександр Блок, який був для неї великим поетом, зразком. У цьому ж році з Росії назавжди їде коханий чоловік поетеси. Він, звичайно, кличе її з собою, але вона не може залишити Батьківщину. dovidka.biz.ua

У 1924 р. була опублікована остання збірка віршів Ахматової. Після цього НКВД не пропускала ніяку творчість поетеси і називала її «провокаційною та антикомуністичною».

Коли сина Ахматової, Льва Гумільова, заарештували, вона разом з іншими матерями ходила до в’язниці «Хрести». Одна з жінок запитала, чи зможе вона це описати. Після цього Ахматова почала писати свій знаменитий «Реквієм».

У 1951 році Ахматову відновили в Спілці радянських письменників і вона поступово повертається до активної творчої праці. У 1964 році їй була присуджена престижна італійська літературна премія «Етна-Торіна» і Ахматовій дозволяють отримати її, оскільки часи тотальних репресій пройшли, і Анна Андріївна перестала вважатися антикомуністичною поетесою. У 1958 році виходить збірка «Вірші», в 1965 — «Біг часу». Тоді ж, у 1965 році, за рік до своєї смерті, Ахматова отримує докторську ступінь Оксфордського університету.

Ахматова передчувала свою смерть. Коли поетеса лягала в санаторій, в якому й обірвалося її життя, вона написала: «Шкода, що там немає Біблії».
Анна Андріївна Ахматова померла 5 березня 1966 в підмосковному Домодєдово. Протягом всього свого життя вона вела щоденник. Проте знайдений і опублікований він лише через 7 років після смерті поетеси.

Ви зможете додавати цікаві факти про Анну Ахматову після статті у формі коментарів.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *