Антоніо Гауді цікаві факти

Антоніо Гауді цікаві факти з життя іспанського архітектора Ви дізнаєтеся в цій статті.

Антоніо Гауді цікаві факти

Антоніо Гауді називають королем архітектури і королем модерну. Його фантастичні твори стали одними з головних прикрас Барселони.

Антоні Пласід Гільем Гауді-і-Курнет народився в 1852 році в містечку Реусе в Каталонії, Іспанія. Його батько був ремісником-казаняром. . До 1876 року померло три молодших брата, а згодом і мама. У 1879 році померла тітка, сестра матері, залишивши круглою сиротою маленьку дочку. Гауді разом з батьком і двоюрідною сестрою оселився в Барселоні.

Антоніо з дитинства страждав на ревматизм. Це заважало йому грати з іншими дітьми, але допомогло розвинути посидючість і спостережливість, що дуже важливо для професії архітектора. Також Гауді страждав розладами зору — одне око у нього було далекозоре, а інше — короткозоре.

Переїхавши в Барселону, Антоніо вступив у Провінційну школу архітектури, яку закінчив в 1878 році. Почав працювати під керівництвом таких відомих архітекторів, як Франциско Вільяр і Еміліо Сала. Безуспішно брав участь в різних конкурсах.

Зразком досконалості Гауді вважав куряче яйце і один час носив сирі яйця в кишені.

У Європі в цей час став популярним неоготичний стиль, і Гауді захопився ідеями неоготики. До ранньої творчості Гауді відносяться Будинок Вісенс в Барселоні, Ель Капричо в Комільяс і Будинок Кальвет в Барселоні.

Вирішальним у житті молодого архітектора стало його знайомство з Еусебіо Гуель. Гауді виконав для сімейства багато замовлень — проекти садиби, винних льохів, каплиці, крипти і парку. Згодом Антоніо Гауді і Еусебіо Гуель стали друзями.

Популярність до Гауді прийшла після того, як він побудував так званий палац Гуель. Архітектор дуже скоро став наймоднішим і відомим в Барселоні, посипалося багато замовлень. Антоніо Гауді побудував дуже багато будівель по всій Барселоні.

Самі фантастичні і відомі шедеври Гауді — це будинок Міла, будинок Бальо, будинок Вісенс і місто-сад парк Гуель. Вершиною творіння Гауді став Спокутний храм Святого Сімейства, який також знаходиться в Барселоні.

Щоб не «різати» приміщення на частини, він придумав власну безопорному систему перекриттів. Тільки через 100 років з’явилася комп’ютерна програма, здатна виконати подібні розрахунки. Це програма НАСА, яка розраховує траєкторії космічних польотів.

Помер геніальний архітектор 7 червня 1926 року, після того, як його збив трамвай. Перехожі та візники не впізнали Гауді і відправили його до лікарні для жебраків. Там Антоніо Гауді і помер від отриманих травм.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *