Архімед біографія скорочено

Архімед біографія на українській мові відомого вченого Стародавній Греції

Архімед (287 до н. е. — 212 до н. е.) — давньогрецький математик, фізик та інженер з Сіракуз. Зробив безліч відкриттів в геометрії. Заклав основи механіки, гідростатики, автор ряду важливих винаходів.

Архімед коротка біографія

Архімед народився близько 287 року до н.е. в Сіракузах, грецькій колонії на острові Сицилія. Батьком Архімеда був математик і астроном Фідій. Батько прищепив синові з дитинства любов до математики, механіки та астрономії. Для навчання Архімед відправився в Олександрію Єгипетську — науковий і культурний центр того часу.

Після повернення в Сіракузи почалася плідна робота. Так, наприклад, Архімед обґрунтував закон гідростатики (закон Архімеда). Інженерні здібності проявилися у Архімеда під час римської облоги, коли він розробив військові метальні машини.

Однак римлянам все ж вдалося взяти Сіракузи. Восени 212 року до н. е. внаслідок зради Сіракузи були взяті римлянами. При цьому Архімед був убитий.

Найбільше талант Архімеда проявився в математиці — вчений виконав безліч досліджень в галузі алгебри, геометрії, арифметики. Він запропонував більш універсальний метод для обчислення площ різних фігур. Його ідеї пізніше були покладені в основу теорії інтегрального числення. Також Архімед прекрасно проявив себе в механіці (удосконалив механізм важеля, написав кілька книг), в астрономії (створив планетарій).

Також ви можете дізнатися більше інформації про винаходи Архімеда і цікаві факти про нього.

Автор: Гнатюк У рубриці: Наука

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *