Арістотель біографія коротко

Арістотель біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті. Цікаві факти про Арістотеля відкриють вам більше подробиць його життя.

Арістотель — давньогрецький філософ, учень Платона.

Арістотель коротка біографія

Арістотель народився в 384 році до нашої ери в родині лікаря, саме цим обумовлена величезна кількість його майбутніх праць в галузі фізіології та анатомії. У 15 років Арістотель стає сиротою, і його дядько, який взяв хлопчика під своє опікунство, розповідає йому про вже дуже знаменитого в той час вчителя — Платона в Афінах.

У 18 років Арістотель самостійно дістався до Афін і вступив до академії Платона, шанувальником якого вже був три роки. Завдяки своїм успіхам у науковій діяльності, Арістотелю надали місце викладача в академії.

У 347 році д.н.е. після смерті Платона Арістотель переселився в місто Вівтарів. Через п’ять років македонський цар Філіп запросив філософа виховувати свого сина Олександра. Знайомство Олександра і Арістотеля було не довгим: у 339 році д.н.е. Філіп помер і спадкоємець вже не потребував уроків, та й не до них йому було в цей складний час Македонії. Арістотель повернувся в Афіни вже популярним і відомим ученим, в основному завдяки своєму зв’язку з царським двором.

В Афінах він заснував власну школу під назвою Лікея (так називається храм Аполона). Спосіб навчання учнів у Арістотеля був специфічним: він читав лекції про метафізику, фізику та діалектику, прогулюючись по саду під зеленню дерев. Оскільки ситуація в Афінах робилася жорстокою з кожним днем, а Арістотель вважався одним з наближених Олександра, він покинув Афіну влітку 323 року д.н.э. і оселився в Халкіді в Греції, де і помер через рік.
Захоплення Арістотеля

У своєму житті Арістотель приділяв дуже багато часу дослідженню життю тварин: вивчав життя комах, розкривав земноводних і плазунів, склав безліч томів опису молюсків, риб і савців. Одне з висловлювань Арістотеля говорить: «Той, хто пізнає початок речей і стежить за їх поступовим розвитком, впізнає їх найкраще».

Праця «Історія тварин» Арістотеля став одним з найвідоміших творів Античності. А систематика тваринного світу, створена Арістотелем, була обов’язковим предметом у школах до часів К. Лінея (1707р.-1778р.).

За часів Арістотеля був період віри в переселення душ. Сам Арістотель вважав, що найголовніше в організмі людини — це серце, яке формується раніше за інші органи. Саме воно, за переконаннями вченого, є розумовим центром живої істоти. Мозок же тільки виробляє рідину, охолоджуючи серце.

У Арістотеля досить багато навчань, послідовники яких досі відстоюють їх правоту і, треба сказати, не безрезультатно. Наприклад, одне з них, з яким складно посперечатися:

Вчення Арістотеля про чотири причини

  • Матерія — те, з чого. Матерія вічна, її не може стати більше або менше. Всі речі складаються з матерії, яка з’єднується один з одним в різних пропорціях і при різних умовах. Первинними (не зміна) матеріями є повітря, вода, земля, вогонь і ефір (небесна субстанція).
  • Форма — те, що. Те, в якому вигляді існує об’єкт. Форми створює сам Бог, або розум живої істоти.
  • Причина, що виробляє, — те, звідки. Момент часу, з якого починає існувати річ.
  • Мета — те, для чого. Кожна річ існує для чогось. Кінцева (загальна) мета усіх речей є Благо.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Суспільство

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *