Аркадій Гайдар біографія

Аркадій Гайдар біографія скорочено українською мовою дитячого письменника, автора твору «Тимур і його команда» викладена в цій статті.

Аркадій Гайдар біографія скорочено

Гайдар Аркадій Петрович народився 22 січня 1904 в місті Льгов Курської губернії. Дитинство здебільшого пройшло в Арзамасі — невеликому місті Нижегородської області.
Аркадій був самовідданим вже в дитинстві, прагнув потрапити на фронт. Будучи дитиною, коли батька забрали воювати, втік з дому, щоб теж потрапити на фронт. Але був затриманий. Наступна спроба була зроблена вже в 14 -річному віці.

Влітку 1919 навчався на Київських військових курсах (містилися у Володимирському кадетському корпусі).

Вступивши до лав більшовиків, незабаром став командиром загону. А в 17 років повів за собою в атаку цілий полк. Залишив армію Гайдар лише в 1924 році через хворобу.

Принципи дружби, взаємодопомоги, товариства Аркадій зміг висловити за допомогою творчості. Найбільш відомі твори Аркадія Гайдара: «PBC» (1925), «Школа» (1930), «Четвертий бліндаж», «Військова таємниця» (1935), «Тимур і його команда» (1940), «Чук і Гек» (1939), «Доля барабанщика» (1938), оповідання «Блакитна чашка» (1936). Твори письменника увійшли до шкільної програми, активно екранізувалися, перекладені багатьма мовами світу. Твір «Тимур і його команда» фактично поклав початок «тимурівському руху», що ставив своєю метою добровольчу допомогу ветеранам та людям похилого віку з боку піонерів.

Коли ж почалася Велика Вітчизняна війна, Гайдар знову не зміг залишитися осторонь від бойових дій: він став служити військовим кореспондентом (від «Комсомольської правди»). Свої враження Аркадій висловив у військових нарисах. Потім Гайдар був кулеметником в загоні Горєлова.

26 жовтня 1941 року Аркадій Гайдар загинув поблизу села Ліпляве Канівського району Черкаської області.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *