Асканія-Нова цікаві факти

Цікаві факти про заповідник Асканія-Нова допоможуть підготувати розповідь та отримати нові знання.

Заповідник Асканія-Нова цікаві факти

Сучасна площа заповідника — 33,3 тисячі гектарів, яка розділена на зоопарк, дендропарк і заповідний степ. Рішенням Бюро ЮНЕСКО заповідник «Асканія-Нова» був внесений до списоку еталонних територій планети.

Територія у більш як три десятки тисяч гектарів є домом близько 500 видів рослин та трохи менше 3 тисяч видів тварин.

Зоопарк заповідника “Асканія-Нова” є одним із найстаріших у Європі.

Цей розкішний оазис створив барон Фрідріх Фальц-Фейн, предок німецьких колоністів, які освоювали південні українські степи і володіли землею, на який знаходиться Асканія-Нова. В кінці XIX століття, ще будучи зовсім юним, Фальц-Фейн почав створювати перші вольєри для птахів і звірів. Дитяче захоплення Фрідріха стало справою його життя.

69 видів тварин, що мешкають в Асканії, занесені в Червону книгу України, 295 — охороняються Бернською конвенцією, 104 — Боннською конвенцією, а 12 — занесено в Європейський червоний список. На просторах Асканії-Нова живуть зебри, південно-американські верблюди, індійські і африканські антилопи, олені, лами, шотландські поні, коні Пржевальського, американські бізони, кафрські буйволи, сайгаки і багато інших тварин.

Загальна чисельність птахів у заповіднику понад 3000 особин, які належать до 67 видів. Щороку вилуплюється близько 1500 пташенят.

Щороку заповідник відвідує близько 140 тисяч туристів

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про Україну

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *