Авраам Лінкольн цікаві факти

Авраам Лінкольн цікаві факти з життя та біографії американського державного діяча Ви дізнаєтеся в цій статті.

Цікаві факти про Авраама Лінкольна

Перш ніж стати президентом Сполучених Штатів, Лінкольн програв в 18 виборах.

Авраам Лінкольн народився 12 лютого 1809 року в родині фермерів, які жили в простій дерев’яній хатині на фермі Сінкінг-Спрінг, округ Гардін, Кентуккі. Батько Авраама володів двома фермами, кількома будинками в місті, мав величезну кількість домашньої худоби і був одним з багатих людей в окрузі, але в 1816 році через юридичну помилки втратив право на власність всіх своїх земель. Сім’я переїхала в Індіану освоювати нові землі.

В 9 років Авраам втратив матір, а коли його батько повторно одружився, то мав добрі стосунки з мачухою. З ранніх років Лінкольну довелося допомагати родині в полі, а з часом влаштовуватися і на різні роботи.

Лінкольн працював лісорубом, землеміром, човнярем, листоношею, проте він завжди уникав полювання і риболовлі через моральних переконань.

Лінкольн був досить високим (193 см), а його довгий капелюх додавав його зросту ще кілька дюймів. Капелюх він використовував не лише як предмет моди, але ще і як сховище грошей, листів і важливих записів.

Незважаючи на те що сім’я Лінкольна була неписьменною, з 12 років Авраам звик до читання. Він став першим в родині, хто навчився рахувати й писати, хоча через важке матеріальне становище відвідував школу тільки близько року. Щоб послухати виступи адвокатів в суді, він ходив пішки майже за 49 км від будинку.

Ставши повнолітнім, Авраам вирішив почати самостійне життя. Він переїхав до села Нью-Сейлем, Іллінойс. Тут він знаходив різні роботи, але весь свій вільний час присвячував самоосвіті і вивченню наук. У ці роки в Нью-Сейлемі Аврааму часто доводилося позичати гроші, але так як він завжди віддавав борги, то заслужив своє перше прізвисько — «Чесний Ейб».

В молодості його магазин прогорів і збитки в $ 1000 Лінкольн виплачував цілих 17 років.

На початку самостійного життя Авраам вирішив стати ковалем, але після знайомства з одним суддею вирішив стати адвокатом. У 26 років Лінкольн почав політичну кар’єру, потрапивши в партію вігом в Законодавчих зборах штату Іллінойс.

У 27 років Авраам самостійно вивчив право і здав іспит на звання адвоката. Він переїхав до Спрінгфілд, столицю штату, і швидко прославився завдяки своїм добрим справам. Лінкольн-адвокат часто не брав гроші, захищаючи права бідних громадян, їздив в різні кінці штату, щоб допомогти людям у біді, а також заслужив повагу бездоганною репутацією.

З 1846 по 1849 роки Лінкольн був членом Палати представників Конгресу у Вашингтоні, але його позиція щодо американо-мексиканської війни, проти якої він виступав, пошкодила його репутації в Іллінойсі. Він не став переобиратися і продовжив адвокатську практику, ставши одним з провідних адвокатів в штаті. У 1856 році Лінкольн приєднався до Республіканської партії, що виступала за скасування рабовласництва. У 1858 році Лінкольн програв вибори на місце кандидата в Сенат США, але його дебати з опонентом і промови проти рабства принесли йому популярність.

Лінкольн був ліцензованим барменом.

Виступаючи проти рабства, Лінкольн все-таки не був радикалістом, він стверджував, що не виступає за надання чорношкірим цивільних і політичних прав. Така помірна позиція принесла йому перемогу на президентських виборах в 1860 році. Однак початок президентства затьмарив вихід південних штатів зі складу США і вибухнула громадянська війна.

Навіть у воєнний час Лінкольн як президент сприяв здійсненню політичного процесу в країні. Він зумів зберегти свободу слова, уникнув обмеження громадянських свобод, провів вдалу аграрну реформу, що сприяло розвитку сільського господарства на пустельних територіях в країні. В кінці 1862 Лінкольн підписав «Прокламацію про звільнення рабів», в громадянській війні настав переломний момент, і вона стала війною за знищення рабства і за відродження свободи і рівноправності в єдиній державі.

У 1864 році Лінкольн був переобраний президентом на другий термін, до Конституції США була прийнята поправка про скасування рабства, а громадянська війна закінчилася в квітні 1865 року. Ця війна стала найбільш кровопролитною в історії країни, але Лінкольн зумів зберегти демократію, запобігти розпаду країни і визначив історичний розвиток США. В історії він залишився як один з найбільш інтелектуальних президентів і національний герой.

Життя 16-го президента США закінчилося трагічно всього через кілька днів після його переобрання на другий термін. 14 квітня 1865 Лінкольн дивився виставу в театрі Форда. У його ложу проник актор Джон Бут, прихильник жителів півдня і таємний агент Конфедерації. Він вистрілив президенту в голову, на наступний день Лінкольн, не приходячи до тями, помер.

Лінкольн вірив в духовність, але не в саму релігію. Хоча він заявляв, що був справжнім християнином, він ніколи не уточнював своє віросповідання. Представники різних течій заявляють, що він дотримувався саме їх віросповідання, але насправді все це не точно, оскільки він взагалі ніколи не ходив до церкви і не молився. Якось раз він заявив, що дуже хоче, щоб він сам і його люди були на боці самого Бога, а не церкви.

Тіло Лінкольна було перепоховано 17 разів. Це відбувалося або через реконструкцію гробниці, або з причин безпеки. При цьому шість разів його труна відкривалася. Тільки в 1901 році, через 36 років після смерті, президент знайшов остаточний спокій.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *