«Автопортрет» Шевченка опис

Т. Шевченка впродовж свого життя намалював багато своїх автопортретів. Один з найвідоміших і ранніх автопортретів, це створена художником робота в 1840 року. Робота на полотні, написана маслом, в овалі. Автопортрет Шевченка одна з перших робіт, написаних маслом.

Опис картини Шевченка «Автопортрет»

На картині зображений молодий художник і поет. Романтичний образ був створений в синьо-зелених тонах, з додаванням червоного кольору. У цій роботі відчувається вплив Карла Брюллова. Картина не завершена.

Примітно, що Шевченко не намагався себе прикрасити. Він малював свої автопортрети реалістичними.

У 1840 році Шевченко ще вчився в академії мистецтв, в Петербурзі. Друзі Шевченка допомогли йому, викупили з кріпацтва, і тепер він навчається в академії.

На цьому автопортреті зображений молодий, 26 -річний поет і художник. Відкрите обличчя художника дивиться на глядача. У нього чорне волосся, густі чорні брови, високе чоло, прямий ніс. Звичайний хлопець, у якого попереду все життя. Легка усмішка грає на губах. Погляд говорить багато про що. Тут і смуток від пережитих часів, будучи кріпаком, і очікування кращої долі.

Піднесене підборіддя говорить про впертість та наполегливість людини. Особа Тараса Шевченка освітлена променями, а сам він зображений на темному тлі. Юнацький погляд , котрий очікує щасливого майбутнього. Погляд ще трохи довірливий. Він ще не знає, що його чекають допити, в’язниця, заборони писати й малювати. Зараз він вільний і готовий творити. Всі труднощі чекають його потім, а зараз він натхненний і готовий трудитися.

Ця унікальна здатність, передати почуття і думки людини, талант художника викласти свої думки на полотні, притаманні далеко не всім. Тарас Шевченко зміг передати свої думки і настрій і в першому автопортреті, і в наступних роботах.

Зараз автопортрет 1840 року знаходиться в Національному музеї Тараса Шевченка.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Ш
Коментарі:
  1. 3 месяца ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *