«Батько Горіо» головні герої

«Батько Горіо» — твір Оноре де Бальзака, написане в 1832 році і згодом увійшло до зібрання творів «Людська комедія».

«Батько Горіо» головні герої

  • Батько Горіо — центральний персонаж роману. Прообразом для нього з’явився шекспірівський Король Лір. «Невиліковний батько», у якого на голові є «єдиний бугорок — бугорок батьківства». Він сприймає світ лише через призму свого ставлення до дочок, він живе лише заради того, щоб виконувати їх бажання. Такий собі «Христос батьківській любові».
  • Ежен де Растіньяк — молодий студент, який жив у селі. Має батька, матір, двох сестер і двох братів. Сусід Горіо по пансіонату. А згодом коханець молодшої дочки Горіо — баронеси де Нусінген. Чи не єдиний персонаж роману, що відноситься до Горіо з повагою. Наскрізний персонаж «Людської комедії».
  • Дельфіна де Нусінген — молодша дочка Горіо, що вийшла заміж за багатого банкіра німецького походження. Примітно, що вже незабаром після весілля подружжя майже не спілкувалися, спали в різних спальнях і відкрито мали коханців.
  • Анастазі де Ресто — старша дочка Горіо. На відміну від своєї сестри, вийшла заміж за графа. Обожнює вищий світ, увагу.
  • Вотрен — ще один наскрізний персонаж «Людської комедії». Негідник, побіжний каторжник, який вельми цинічно грає чужими життями. Проте з усіх мешканців пансіонату — єдиний, хто не боїться сказати суспільству все, що, з його точки зору, воно з себе представляє. Досить тепло ставиться до Ежена і пропонує йому спосіб збагатитися за рахунок одруження Ежена на мешканці пансіону Вікторині Тайфер, чий батько володіє мільйонами.
  • Віконтеса де Босеан — двоюрідна сестра Растиньяка. Одна з найвідоміших дам Парижа. На її балу мріяла опинитися баронеса де Нусінген. Мала стосунки з маркізом д’Ахуда-Пінто. Після того, як вона дізналася про його весілля останньою, вирішила виїхати в північний маєток чоловіка.
  • Воке — власниця пансіону. Вельми корислива дама 50 років. Вдова. Головне для неї — гроші. Мала види на татуся Горіо, але була відкинута, а тому ставиться до нього неприязно і навіть агресивно.
  • Максим де Трай — коханець графині де Ресто. Гравець. Графиня неодноразово просила у свого батька гроші, щоб покрити борги коханця. Зрештою тікає. По ходу сюжету дізнається, що всі діти Анастази, крім старшого сина — від нього.
  • Бьяншон — студент-доктор. Друг Растиньяка. Допомагає йому з лікуванням та похоронами Горіо.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Світова літ.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *