«Батько Горіо» стислий переказ

Бальзак «Батько Горіо» стислий переказ

Події роману розгортаються в пансіоні Воке, яка здає кімнати постояльцям, що відрізняються за ціною і рівнем комфорту, зручностей і умов. У неї оселилися семеро підопічних, з яких особливу увагу привертає колишній хлеботорговець Горіо, якого раніше при його приїзд в пансіон все іменували не інакше, як паном, він займав спочатку кращу кімнату пансіону, у нього були заощадження, навіть господиня Воке будувала плани з приводу Горіо, щоб перестати бути вдовою, перетворившись на заможну пані Горіо, але надії її впали, коли на другий рік свого проживання у неї він з’їхав у дешевшу кімнату і навіть припинив взимку топити, щоб заощадити на дровах.

Решта мешканців поспішили з’ясовувати причину фінансового занепаду, і тут же приписали його до старих розпусників, оскільки до нього приходило багато знатних дам, яких  приймали за його коханок, на яких він нібито витратив свій добробут. А коли він видає їх за власних дочок, ця ідея всіх тільки розсмішила і потішила. На третій рік проживання в пансіоні Горіо з’їхав у найдешевшу кімнату і ходив лише в обносках, що ще більше розлютило всіх проти нього, оскільки після цього репутація марнотратного розпусника за ним зміцнилася ще більше.

Інший постоялець пансіону, Ежен де Растіньяк, бідний студент, пристрасно бажає потрапити у вищий світ, переслідуючи честолюбні мрії. Одного разу за рекомендацією своєї знатної родички, віконтеси де Босеан, він потрапляє на бал, де його увагу приковує чарівна Анастазі де Ресто, дружина графа. У пансіоні він розповідає про привабливу графиню і дізнається від Вотрена, іншого постояльця, що Горіо підтримує з графинею знайомство, навіть погасив її прострочені векселі відомому в окрузі лихвареві Гобсеку.

Надалі загадка вирішується: в дівоцтві графиня мала прізвище Горіо, у неї є сестра Дельфіна, яка одружена з банкіром де Нусінгеном. Обидві вони практично відреклися від старого батька, хоча він віддав їм усе. У пансіонаті Растіньяк оголошує, що бере Горіо під своє заступництво. Растіньяк домагається прихильності Дельфіни, йому допомагає батько Горіо, на останні гроші знімає їм квартиру, благаючи жити поверхом вище. Але іншій дочці терміново потрібні гроші, щоб викупити фамільні коштовності у лихваря, закладені заради Максима де Трая, її коханця, а гроші батька пішли на любовне гніздечко Дельфіни.

Сестри переходять до взаємних образ, у батька трапляється удар. Дочки навіть не з’явилися на похорон, його ховають за свої гроші бідні студенти Бьяншон і Растіньяк, а порожні карети його дочок слідують за ними.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *