Байрон біоргафія коротко

Джордж Гордон Байрон (Ноел) — зазвичай іменований просто лорд Байрон — англійський поет-романтик. Коротка біографія Байрона викладена в цій статті.

Байрон біоргафія коротко

Джордж Байрон народився 22 січня 1788 в Лондоні в титулованій, але бідній сім’ї. Перша освіта в біографії Байрона була отримана в приватній школі. Потім став навчатися в класичній гімназії, школі доктора Глені (там проявилося велике прагнення до читання), школі Херроу. У цій школі було написано кілька віршів Байрона.

У 1807 році лірика Байрона була вперше опублікована книга «Години дозвілля». У відповідь на жорстоку критику, що вийшла тільки через рік, в 1809 було видано твір Байрона «Англійські барди і шотландські критики». Після подорожей була опублікована поема Байрона «Чайльд-Гарольд», дуже швидко отримала успіх.

Потім Байрон видає кілька поем (наприклад, «Корсар», «Лара»), сатир. У 1815 році одружився з міс Мілбек, якій двічі робив пропозицію. Незабаром після народження дочки пара розлучилася.

У 1816 Байрон виїхав з Англії. Жив у Швейцарії, Венеції. У той період були написані твори: «Пророцтво Данта», «Марино Фальеро», кілька частин «Дон-Жуана», «Каїн», «Бачення страшного суду», «Вернер», «Острів» та багато інших. Познайомившись в Женеві з графинею Гвіччіолі, деякий час щасливо прожив з нею.

У 1823 році вирушив до Греції після початку там повстання. Бажаючи допомогти країні звільнитися, навіть продав своє англійське майно. Потім Байрон захворів лихоманкою, а в 19 квітня 1824 помер.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво
Коментарі:
  1. 5 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *