Бернард Шоу цікаві факти

Бернард Шоу цікаві факти з життя та творчості відомого письменника Ви дізнаєтеся в цій статті.

Бернард Шоу цікаві факти

Видатний драматург захоплювався боксом і навіть виступав на змаганнях. Шоу виступав в середній вазі. Саме заняття боксом дали починаючому тоді письменникові багатий матеріал для написання роману про боксерів «Професія Кешел Байрона»

«- Скільки ви хотіли б заробляти, щоб вважати себе щасливим? — запитали одного разу у Бернарда Шоу.

— Рівно стільки, скільки я заробляю на думку моїх сусідів, — відповів він. «

Драматург часто любив сам водити машину, забираючи кермо у особистого шофера.

На питання про те, які 5 книг ви б взяли з собою на безлюдний острів, драматург відповів, що взяв би 5 книг з чистими сторінками.

Письменник був вегетаріанцем і дожив до 94 років. У 70 років на питання «як ви себе почуваєте?» Він відповів: «Прекрасно, тільки мені докучають лікарі, стверджуючи, що я помру, якщо не буду їсти м’ясо». У 90 років на те ж питання він відповідав: «Прекрасно, більше мене ніхто не турбує: ті лікарі, які мене лякали, що я не зможу прожити без м’яса, вже померли».

Помер Шоу 2 листопада 1950 року. За його бажанням тіло його було спалено без всяких обрядів, а прах змішаний з прахом дружини і розсипаний в його улюбленому саду.

Шоу  — єдина людина, удостоєна одночасно і Нобелівської премії з літератури і премії «Оскар» ( за сценарій фільму «Пігмаліон») .

Шоу відмовився від грошової частини Нобелівської премії з літератури (проте прийняв медаль лауреата).

Шоу один із засновників Лондонської школи економіки і політичних наук. Другий (після Шекспіра) за популярністю драматург в англійському театрі.

Бернард Шоу: особисте життя

У 1898 році Бернард Шоу оформив шлюб з Шарлоттою Пейн-Таунзенд, дуже багатою дівчиною, своїм літературним секретарем. Говорили що Шоу одружився по розрахунку, що шлюб з Шарлоттою, яка була його набагато молодше, він взяв, сподіваючись роздобути її мільйони.  Чиновник, що оформляв шлюб, сплутав нареченого — у дуже потертому сюртуку і на милицях — із жебраком, який прийшов подивитися на церемонію

Шарлотту засмучувала несправедливість цих пліток: чому-чому, а грошима її чоловік цікавився в останню чергу! Одного разу Арчер запитав у Шоу, якими статками володіє їхня сім’я. Той махнув рукою: «Щось між двома і дванадцятьма мільйонами. Запитай у Шарлотти, я, якщо чесно, не в курсі ».

Шарлотта і Бернард прожили разом сорок п’ять років. Погляди Шоу на любов були, м’яко кажучи, нестандартними. Якось він зізнався своєму біографу Хескету Пирсону, що статевий акт видається йому заняттям жахливим і низьким, і він не в силах зрозуміти, як можуть поважаючі себе чоловік і жінка споглядати один одного, провівши разом ніч. З дружиною вони домовилися, що подружньої близькості між ними не буде. Зрозуміло, чому у них не було дітей, яких, до речі, обидва і не любили.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *