«Біле ікло» скорочено

«Біле ікло» скорочено читати можна за 5 хвилин. Переказ «Біле ікло» зображає різне ставлення людей до тварин, добро і зло. Біле Ікло багато чого зазнав — і побоїв, і ласки.

Джек Лондон «Біле ікло» короткий зміст

Батько Білого Ікла був вовком, а мати, Кичи, — наполовину вовчиця, наполовину собака. Він народився в Північній Глуши і вижив єдиний з усього виводка. На Півночі часто доводиться голодувати, це і погубило його сестер і братів. Батько, одноокий вовк, незабаром гине в нерівній сутичці з риссю. Вовченя і мати залишаються вдвох. Світ повний несподіванок, і одного разу по дорозі до струмка вовченя натикається на незнайомих йому істот — людей. Виявляється, у неї є господар — Сірий Бобр. Сірий Бобр знову стає господарем Кичи. Йому ж тепер належить і вовченя, якому він дає ім’я — Біле Ікло. Білому Ікла важко звикати до нового життя в стійбище індіанців: він безупинно змушений відбивати атаки собак, йому доводиться строго дотримуватися законів людей, яких він вважає богами, часто жорстокими, іноді — справедливими. Викликаючи у своїх побратимів і в людей тільки одну ненависть і вічно ворогуючи з усіма, Біле Ікло розвивається швидко, але однобічно. Під час зміни місця стійбища Біле Ікло тікає, але, опинившись один, відчуває страх і самотність. Гнаний ними, він розшукує індіанців.

Біле Ікло стає їздовий собакою. Через якийсь час його ставлять на чолі упряжки, що ще підсилює ненависть до нього його побратимів, якими він править з лютою непохитністю. Старанна робота в упряжці зміцнює сили Білого Ікла, і його розумовий розвиток завершується. Відданість людині стає для нього законом, і з народженого на волі вовченя виходить собака, в якій багато вовчого, та все ж це собака, а не вовк. Одного разу, підпоївши Сірого Бобра, Красунчик Сміт купує у нього Білого Ікла і найжорстокішими побоями змушує того зрозуміти, хто його новий господар. Біле Ікло ненавидить цього божевільного бога, але змушений коритися йому. Красень Сміт робить з Білого Ікла справжнього професійного бійця і влаштовує собачі бої. Але бійка з бульдогом мало не стає для Білого Ікла фатальною. Бульдог вцепляется йому в груди і, не розтуляючи щелеп, висить на ньому, перехоплюючи зубами все вище і підбираючись до горла. Бачачи, що бій програно, Красунчик Сміт, втративши залишки розуму, починає бити Білого Ікла і топтати його ногами.

Собаку рятує високий молодий чоловік, приїжджий інженер з копалень Уідон Скотт. Розтиснувши за допомогою револьверного стовбура щелепи бульдога, він звільняє Білого Ікла від смертельної хватки противника. Потім викуповує пса у Красеня Сміта. Біле Ікло досить скоро приходить до тями і показує новому господареві свою злість і лють. Але у Скотта вистачає терпіння приручити собаку ласкою, і це пробуджує в Білому Ікла всі ті почуття, які дрімали і вже наполовину заглухли в ньому. Потім його новий господар привозить його до Каліфорнії.

У Каліфорнії Білому Ікла доводиться звикати до зовсім нових умов, і це вдається йому. Вівчарка Коллі, довго докучаюча псу, стає врешті-решт його подругою. Біле Ікло починає любити діточок Скотта, йому подобається і батько Уідона, суддя. Суддю Скотта Білому Ікла вдається вберегти від помсти одного із засуджених їм, пропащого злочинця Джима Холла. Біле Ікло загриз Холла, але той всадив у пса три кулі, в сутичці у пса виявилася зламана задня лапа і кілька ребер. Після довгого одужання з Білого Ікла знімають всі пов’язки, і він, похитуючись, виходить на сонячну галявину. І незабаром у нього з Коллі з’являються маленькі милі цуценятка …

Коментарі:
 1. 12 месяцев ago
  • 11 месяцев ago
 2. 12 месяцев ago
 3. 11 месяцев ago
 4. 11 месяцев ago
 5. 11 месяцев ago
 6. 11 месяцев ago
 7. 10 месяцев ago
 8. 10 месяцев ago
 9. 1 неделя ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *