«Біле ікло» скорочено

«Біле ікло» скорочено читати можна за 5 хвилин. Переказ «Біле ікло» зображає різне ставлення людей до тварин, добро і зло. Біле Ікло багато чого зазнав — і побоїв, і ласки.

Джек Лондон «Біле ікло» короткий зміст

Батько Білого Ікла був вовком, а мати, Кичи, — наполовину вовчиця, наполовину собака. Він народився в Північній Глуши і вижив єдиний з усього виводка. На Півночі часто доводиться голодувати, це і погубило його сестер і братів. Батько, одноокий вовк, незабаром гине в нерівній сутичці з риссю. Вовченя і мати залишаються вдвох. Світ повний несподіванок, і одного разу по дорозі до струмка вовченя натикається на незнайомих йому істот — людей. Виявляється, у неї є господар — Сірий Бобр. Сірий Бобр знову стає господарем Кичи. Йому ж тепер належить і вовченя, якому він дає ім’я — Біле Ікло. Білому Ікла важко звикати до нового життя в стійбище індіанців: він безупинно змушений відбивати атаки собак, йому доводиться строго дотримуватися законів людей, яких він вважає богами, часто жорстокими, іноді — справедливими. Викликаючи у своїх побратимів і в людей тільки одну ненависть і вічно ворогуючи з усіма, Біле Ікло розвивається швидко, але однобічно. Під час зміни місця стійбища Біле Ікло тікає, але, опинившись один, відчуває страх і самотність. Гнаний ними, він розшукує індіанців.

Біле Ікло стає їздовий собакою. Через якийсь час його ставлять на чолі упряжки, що ще підсилює ненависть до нього його побратимів, якими він править з лютою непохитністю. Старанна робота в упряжці зміцнює сили Білого Ікла, і його розумовий розвиток завершується. Відданість людині стає для нього законом, і з народженого на волі вовченя виходить собака, в якій багато вовчого, та все ж це собака, а не вовк. Одного разу, підпоївши Сірого Бобра, Красунчик Сміт купує у нього Білого Ікла і найжорстокішими побоями змушує того зрозуміти, хто його новий господар. Біле Ікло ненавидить цього божевільного бога, але змушений коритися йому. Красень Сміт робить з Білого Ікла справжнього професійного бійця і влаштовує собачі бої. Але бійка з бульдогом мало не стає для Білого Ікла фатальною. Бульдог вцепляется йому в груди і, не розтуляючи щелеп, висить на ньому, перехоплюючи зубами все вище і підбираючись до горла. Бачачи, що бій програно, Красунчик Сміт, втративши залишки розуму, починає бити Білого Ікла і топтати його ногами.

Собаку рятує високий молодий чоловік, приїжджий інженер з копалень Уідон Скотт. Розтиснувши за допомогою револьверного стовбура щелепи бульдога, він звільняє Білого Ікла від смертельної хватки противника. Потім викуповує пса у Красеня Сміта. Біле Ікло досить скоро приходить до тями і показує новому господареві свою злість і лють. Але у Скотта вистачає терпіння приручити собаку ласкою, і це пробуджує в Білому Ікла всі ті почуття, які дрімали і вже наполовину заглухли в ньому. Потім його новий господар привозить його до Каліфорнії.

У Каліфорнії Білому Ікла доводиться звикати до зовсім нових умов, і це вдається йому. Вівчарка Коллі, довго докучаюча псу, стає врешті-решт його подругою. Біле Ікло починає любити діточок Скотта, йому подобається і батько Уідона, суддя. Суддю Скотта Білому Ікла вдається вберегти від помсти одного із засуджених їм, пропащого злочинця Джима Холла. Біле Ікло загриз Холла, але той всадив у пса три кулі, в сутичці у пса виявилася зламана задня лапа і кілька ребер. Після довгого одужання з Білого Ікла знімають всі пов’язки, і він, похитуючись, виходить на сонячну галявину. І незабаром у нього з Коллі з’являються маленькі милі цуценятка …

Коментарі:
  1. 4 месяца ago
  2. 3 месяца ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *