«Білий Бім Чорне вухо» переказ

«Білий Бім Чорне вухо» стислий переказ твору

Білий Бім Чорне вухо — повість, що прославила воронезького письменника Гавриїла Троєпольского. Ви можете прочитати детальний переказ «Білий бім Чорне вухо»

Історія відданого господареві пса, що несподівано потрапив у біду. Бім, наділений з народження білим забарвленням, що не відповідає стандарту шотландських сеттерів, живе в квартирі разом зі своїм господарем, одиноким пенсіонером Іваном Івановичем. Господар, колишній журналіст, учасник і інвалід Великої Вітчизняної війни, а нині мисливець-філософ, любить свою собаку і систематично вивозить її на полювання в ліс.

Несподівано у господаря дав про себе знати осколок в серці, його відвозять на операцію в Москву, а собака залишається у сусідки, але через недогляд вискакує з квартири у пошуках господаря, і опиняється на вулиці. Подорожуючи без нагляду, Бім зустрічає безліч людей — добрих і злих, старих і молодих, — всі вони описуються очима собаки, крізь призму її сприйняття. Бім піддається різному відношенню, від жалю і спроб допомогти до жорстокості. В силу різних причин, нікому не вдається залишити його у себе на постійній основі.

Нарешті Бім повертається в рідний двір, де віддано чекає повернення господаря. І тут відбувається подія, що призводить до трагічної розв’язки. dovidka.biz.ua
Сусідка, яка бачить, що у дворі постійно сидить і чекає когось собака, викликає бригаду, яка займається виловом бродячих собак. Сусідка каже, що Бім небезпечний, може бути переносником хвороб і може навіть покусати кого-небудь. Бригада приїжджає, але Бім не дається в руки ловців, і в результаті виявляється пораненим. Його все ж забирають і відвозять у притулок. Практично відразу ж після цих подій додому з Москви повертається Іван Іванович. Він дізнається, що сталося з Бімом, з’ясовує адресу притулку і тут же їде за своїм собакою. Але приїхавши до притулку, він дізнається, що Біма вже немає в живих.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *