Богдан Ступка цікаві факти

Богдан Ступка цікаві факти з життя (біографії) українського письменника Ви дізнаєтесь в цій статті.

Цікаві факти про Богдана Ступку

Богдан Сильвестрович Ступка (1941-2012) — український актор театру і кіно, лауреат Шевченківської премії (1993, за головну роль у виставі «Тев’є-Тевель» ,за Шолом-Алейхемом), Народний артист УРСР (1980), Народний артист СРСР (1991), Герой України (2011).

Народився актор в смт. Куликів на Львівщині, яке на той час перебувало під німецькою окупацією і містилось у дистрикті Галичина в складі Генерал-губернаторства.

Ступка народився в один день зі своєю матір’ю – 27 серпня. Мріяв померти з нею також в один день – 23 липня, проте не дожив всього лиш добу.

Акторської майстерності Ступка навчався у Бориса Тягна, а той, у свою чергу, – в геніального українського драматурга Леся Курбаса.

Богдан Сильвестрович міг стати лікарем. Проте втратив таке бажання, коли побачив травмованого двоюрідного брата, у якого була вся закривавлена спина. Ступка навіть поступав на хімічний факультет у Львівську Політехніку, проте не склав іспитів.

Був одружений на Ларисі Степанівні Ступці, яка була відомою балериною. На початку свого шлюбу Ступка подавав заяву на розлучення, проте в останній момент відмовився. Відтак, прожив з дружиною аж 45 років.

Під час виконання ролі Майстра в спектаклях «Майстер і Маргарита» з актором завжди траплялись містичні речі – то прожектор впаде, то ліжко зламається. Через те, а також через застереження матері Ступка пізніше відмовився грати цього персонажа.

Улюблений фільм Ступки – «Room at the top» («Шлях наверх»). Він не втомлювався передивлятись його десятки разів.

Актор знявся рівно у ста фільмах.

Свою технологію роботи над роллю Богдан Ступка тримав у секреті. Казав, що публіка дізнається це після його смерті, адже він «усе записав».

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися щось цікаве про Богдана Ступку.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *