Борис Годунов біографія скорочено

Борис Годунов біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті.

Борис Федорович Годунов (1552 — 1605) — російський цар з 1598 по 1605, боярин.

Борис Годунов біографія коротко

Народився Борис Годунов в Вязьмі в 1551 році. Одружився, в 1580 році став боярином, поступово зайняв важливе місце серед знаті. Після смерті Івана Грозного в 1584 році разом з Бєльським оголосив про кончину государя народу. Коли новим царем став Федір Іванович, в біографії Бориса Годунова була зайнята важлива роль в раді. З 1587 року він був фактичним правителем, оскільки сам цар Федір не міг керувати країною.

Завдяки діяльності Годунова був обраний перший патріарх, побудований водопровід в Москві, почалося активне будівництво, була встановлена кріпосна залежність.

За Годунова були укріплені південні кордони, споруджені нові і відбудовані старі фортеці, закладені в степу (Воронеж, Лівни, Бєлгород та ін.).

Після смерті спадкоємця Дмитра і царя Федора династія правителів Рюриковичів обірвалася. А 17 лютого 1598 в біографії Бориса Годунова відбулося досить важлива подія. На Земському соборі його обрали царем. Однак страшний голод і криза в країні в 1601-1602 роках похитнула популярність царя. Незабаром почалися бунти серед народу.

Потім, якщо розглядати коротку біографію Годунова, було розбиття невеликого війська Лжедмитрія (який стверджував, що він законний правитель — царевич Дмитро). Здоров’я Годунова поступово погіршувався, а 23 квітня 1605 цар помер.

Автор: Гнатюк У рубриці: Держава

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *