Борис Харчук цікаві факти

Цікаві факти з життя Бориса Харчука, відомого українського письменника, Ви дізнаєтеся в цій статті.

Борис Харчук цікаві факти

Борис Микитович Харчук народився в бідній селянській родині. Швидко минати літні босоногі дні, повільно проходили зимові — часто в хаті при вікні, бо не завжди мав у що взутися. З чотирьох дітей , яких доля подарувала селянам Микиті й Анастасії Харчукам, Борис був найстаршим. А виростало у простій селянській сім’ї Харчуків четверо: старший — Борис, менший — Іванко та дві дівчинки — Віра й Надія. Не підросли двійнята, повмирали ще немовлятами. Недовго ходив по рідній землі й Іванко, зів’явши, не розквітнувши… Чи не став фатальним для нього той день, коли на хуторі неподалік Дзвинячої енкаведист виводив на розстріл матір Анастасію, розтинаючи небо лункими пострілами… та Бог її врятував.

Харчук був першим редактором дитячого журналу «Малятко».

Б. Харчук виробив власний світогляд і тверді переконання. В літературі він був реалістом, писав часом аж надто похмуро, але вірив у перемогу загальнолюдського. Йому боліла аморальність суспільства, до якої довела потворна політична система. Усі лиха на власній землі і поза її межами він пояснював втратою моральності. Жив він важко, бо пропускав крізь серце вади довколишньої дійсності.

Через правдивість творів його книги вилучали з бібліотек, і на самого навішували ярлики націоналіста, і намагалися нізащо не допустити до звання Шевченківського лауреата. Хоч за такі тексти мав би стати нобеліантом.

У творчому доробку Бориса Харчука — 5 романів, 31 повість, близько сотні оповідань, півсотні нарисів та статей.

Твори Бориса Харчука перекладені російською, польською і угорською, білоруською, вірменською, таджицькою, англійською, німецькою, іспанською мовами.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *