Борис Патон цікаві факти

Борис Патон цікаві факти з життя вченого Ви дізнаєтеся в цій статті.

Борис Патон цікаві факти

Народився 27 листопада 1918 року в Києві в родині академіка Євгена Патона, директора Інституту електрозварювання і Наталії Патон, домогосподарки.

Євген Патон був знаменитим мостобудівником, його син став першовідкривачем в газоелектрозварення. Сьогодні цей тандем «батько-син» знає весь світ.

Борис Патон — автор ідеї і один з розробників методу електрозварювання м’яких тканин.

Борис Євгенович Патон є автором і співавтором понад 720 винаходів (500 іноземних патентів), більше 1200 різноманітних публікацій, 20 наукових монографій …

Борис Патон знає англійську та німецьку мови.

Патон регулярно грав в теніс. Захоплювався водними лижами. В останні роки віддає перевагу плаванню.

Одного разу в середній школі Борис Патон отримав 9 двійок за семестр. Вступивши в КПІ, навчався на «відмінно». Але раптом на іспиті з філософії (про марксизм-ленінізм) студент Патон відхопив «незадовільно». І як не зубрив на канікулах граніт марксизму-ленінізму, перездав тільки на «добре». Через це втратив червоного диплома.

Захист дипломної роботи в інституті була призначена на 22 червня 1941 року. Борис Патон і його однокурсники потрапили під бомбардування — німці атакували авіазавод, який знаходиться поруч. А диплом? Диплом захистив на «відмінно».

Після операції на стегні в 1995 році, дізнавшись, що кістку хірурги різали механічною пилкою, зібрав команду, яка взялася за розробку лазерних методик.

Перший герой України. Це людина, удостоєна прижиттєвого бюста (знаходиться перед будівлею академічних музеїв за адресою Богдана Хмельницького, 15). Разом з батьком, Євгеном Патоном, конструктором всім відомого моста в Києві, створив цілу наукову школу, про яку знає весь світ.

За часів війни, коли був зайнятий допомогою найбільшим заводам країни у виробництві танків та іншої техніки, не припиняв наукових досліджень.

Саме завдяки розробкам Бориса Патона був проведений перший експеримент зварювання в космосі. Він зробив величезний внесок в розробку ракети Н1, яка призначалася для освоєння Місяця.

Разом з колективом вчених-зварювальників і хірургів Борис Патон розробив новий спосіб з’єднання м’яких тканин, а також інструменти для зварювання різних видів біологічної тканини. Завдяки цьому вдалося досягти скорочення тривалості операцій, зниження ймовірності післяопераційних ускладнень і втрати крові.

Борис Патон сприяв будівництву житла для співробітників НАН. Так з’явився Академмістечко.

Варто відзначити принципову позицію вченого з приводу будівництва ЧАЕС: він виступав категорично проти зведення 3 і 4 реакторів, пояснюючи це можливістю катастрофічних наслідків через концентрацію вже діючих електростанцій на Дніпрі і Прип’яті. Події 1986 року підтвердили його побоювання. Після катастрофи на ЧАЕС колективи більшості інститутів НАН відразу ж взяли активну участь в роботі по ліквідації наслідків вибуху.

Продовжувачкою роду Бориса Патона є його єдина онука 29-річна Ольга. За освітою вона юрист.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *