Борис Васильєв біографія

Борис Васильєв біографія коротка на українській мові розповість про життя і творчість російського письменника, автора повісті «А зорі тут тихі …».

Борис Львович Васильєв біографія

Народився 21 травня 1924 року в Смоленську в родині офіцера. Мати походила зі старовинного дворянського роду.

У 1943 році, після закінчення дев’ятого класу, пішов добровольцем на фронт. Брав участь в боях під Смоленськом, був контужений.

У 1948 році закінчив Військову академію бронетанкових і механізованих військ. Працював випробувачем бойових машин.

У 1954 році Васильєв написав і опублікував п’єсу «Танкісти», демобілізувався, щоб займатися літературною працею.

Незабаром він став писати сценарії до кінофільмів. З’явилися фільми «Черговий рейс» (1958), «Офіцери» (1971). Також Васильєв склав чимало сценаріїв для КВН і деяких кіножурналів.

У 1967 році в журналі Твардовського з’явилася повість «Іванов катер», по якій через кілька років зняли фільм. Популярність і славу письменникові принесла повість «А зорі тут тихі …», опублікована в 1969 році. Рукопис був відразу прийнята до друку журналом «Юність». З цього моменту всі кращі твори письменника друкувалися саме в ньому. У 1970 році повість з’явилася на сцені театру на Таганці, а в 1972 році С. Ростоцький зняв по ній фільм.

Більшість книг Васильєва звернена до теми війни і гострих соціальних проблем. Васильєв — лауреат багатьох літературних і державних премій, а також член Спілки письменників Москви.

Васильєв — автор двох історичних серій: «Романи про Давню Русь» (1996-2010) і «Історія роду Олексин» (1988-1998).

Письменник помер 11 березня 2013 року в Москві.

Письменник був одружений на Зорі Поляк, яку зустрів під час навчання у Військовій академії бронетанкових і механізованих військ.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Письменники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *