Борис Житков біографія

Борис Житков біографія скорочено російського письменника, мандрівника викладена в цій статті.

Борис Житков біографія

Борис Степанович Житков народився 30 серпня 1882 в Новгороді в інтелігентній родині. Батько його був викладачем, тому недивно, що початкову освіту Борис здобув удома. Перші роки життя були проведені в Одесі. Після закінчення гімназії Житков став вчитися в Імператорському Новоросійському університеті (в Одесі). Наступною сходинкою в освіті Житкова стало навчання в політехнічному інституті Петербурга. Там Борис обрав іншу спеціальність. Якщо в Одеському університеті він відвідував природне відділення, то в Петербурзькому інституті — кораблебудівне.
Після закінчення інституту багато подорожував, працював штурманом, капітаном судна. Але постійним захопленням його була література.

Роман про революцію 1905 року «Віктор Вавич» Житков вважав своїм головним твором.

З 1917 працював інженером в Одеському порту, в 1923 переїхав в Петроград.

Вперше розповідь Житкова була опублікована в 1924 році. Свої пізнання і враження від подорожей він виражав у творах. Так в біографії Бориса Житкова було створено безліч серій пригодницьких і повчальних оповідань. Серед найвідоміших його видань: « Зле море» (1924), « Морські історії» (1925), «Сім вогнів: Нариси , розповіді, повісті, п’єси» (1982), «Розповіді про тварин» (1989), «Оповідання для дітей »(1998).

Створив цикли детячих оповідань «Что я видел» і «Что бывало».

Помер письменник 19 жовтня 1938 в Москві.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *