«Брати лев’яче серце» скорочено

«Брати лев’яче серце» скорочено читати

Коротко повість Астрід Ліндгрен ви можете прочитати за 7 хвилин.

Події відбуваються у бідній шведській родині. У казці йдеться про двох братів — Юнатана та Карла Левів, синів бідної швачки. Старший, тринадцятирічний Юнатан, був улюбленцем дітей і дорослих. Справжній красень, спритний, розумний і шляхетний, вправний в усьому, за що брався, він завжди перебував у центрі уваги. Молодший, десятирічний Карл, вродився негарним з лиця, слабким і боязким. Тяжка хвороба прикувала його до ліжка, позбавивши можливості спілкуватися з іншими дітьми.

Карл здогадується, що скоро помре і від передчуття смерті, йому робиться дуже страшно. Для того, щоб утішити Карла, його рідний брат Юнатан розповідає йому про існування далекої і чарівної країни Нангіялу, в яку після смерті потрапляє людина. Сухарик, як ніжно називає його старший брат за худобу, починає вірити, що в цій дивній країні він миттєво одужає і буде роботи все, що захочеться. Проте випадкова подія внесла у життя двох братів свої корективи. У їхній квартирі несподівано почалася пожежа. Юнатан, намагаючись врятувати Карла прикутого до ліжка, вистрибує з ним із вікна і гине, прикриваючи собою тіло брата. Шкільна вчителька, дізнавшись про цей героїчний вчинок Юнатана, назвала його «Лев’яче Серце».

Після смерті Карла брати зустрілися в Нангіялу.

Замість чарівних предметів, що допомагають героям, тут є країна Нангіяла: «Тут людина вміє все, за що візьметься».

Рушієм сюжету в повісті є численні секрети, які поступово розкриває Юнатан Карлові. Так, простір перед Карлом розширюється: виявляється, що Вишнева Долина межує з Шипшиновою, але її захопив злий правитель Тенгіл. Тенгіл тримав місцевих жителів у рабстві при допомозі страшної потвори – дракона Катли. Брати, побачивши страждання населення Нангіялу, приймають рішення допомогти борцям за свободу, яких очолює мужній воїн Урвар. Та ворогам вдалося захопити його завдяки зраднику і кинути в печеру. Проте Юнатану разом з братом Карлом і друзями вдалося звільнити Урвара і визволити країну Нангіялу від поневолювачів.

Брати звільнили від сил зла Шипшинову Долину, але самі не врятувалися. Опіки Катли виявилися для Юнатана смертельними, вони паралізували його тіло. І як колись Юнатан виніс на плечах Карла, рятуючи від пожежі, так і Хрущик стрибає з братом на плечах у нову країну, що має назву Нангіліма. Карл під час стрибка побачив світло — знак безсмертя великих, відкритих для добра сердець.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література
Коментарі:
  1. 11 месяцев ago
    • 3 месяца ago
      • 6 дней ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *