“Бути на сьомому небі” фразеологізм

“Бути на сьомому небі” значення фразеологізму та історія його походження наведені в цій статті.

“Бути на сьомому небі” фразеологізм

Бути на сьомому небі – радіти, відчувати надзвичайне задоволення, відчувати безмежне щастя.

“Бути на сьомому небі” походження

Ми часто так говоримо про велику ра­дість, але не всі знають, звідкіля взявся цей вислів і що саме він означав колись. А вислів цей дуже давній. Ще Аристотель, великий грецький учений і філософ IV ст. до н. є., вжив його в творі «Про небо». Пояснюючи, як влаш­товано небесне склепіння (у давнину гадали, що небо — це тверда шкаралупа, яка накриває землю), Аристотель висло­вив нову для того часу думку: небо — це сім непорушних кришталевих півкуль, ніби вкладених одна в одну. До кож­ної небесної  «сфери» прикріплені зірки й планети. Сьоме небо — найвище.  Отже, уявляти себе на сьомому небі — те саме, що бути на вершині щастя.

“Бути на сьомому небі” приклади

Матяш був на сьомому небі від щастя (Собко, Граніт, 1937, стор. 92);

Під серцем ворухнулось немовля… А батько був уже на сьомому небі і з гордістю сусіду заявляв: – Мій син не гірший буде, ніж у тебе (Коло-місць, Червоні маки, 1961, стор. 22).

Олег уже двічі балотувався в депутати і завжди обирався одноголосно. Никодим Динька (батько) бувна сьомому небі (М. Зарудний);

Коли Маркевич заграв з скрипачем Стером концерт Ліпінського, Тарас відчув себе на сьомому небі (О. Іваненко);

По всьому видно було, що він зараз перебував на сьомому небі. Аж вилиці на змарнілому, обтягнутому шкірою обличчі заясніли (В. Речмедін).

Тепер ви знаєте, що означає фразеологізм “бути на сьомому небі” та чому ми так говоримо. 

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. 5201

    ну и что ты не понял

    Відповіcти