«Чарівна лавка» скорочено

«Чарівна крамниця» Герберта Джорджа Уеллса є однією з відомих, а головне цікавих новел письменника. У творі письменник зображує реальність дива, яке переважає в нашому світі. Однак не кожного воно може осягнути. Всі ми виросли на казках, які вселили в наші серця віру в те саме чудо.

«Чарівна лавка» скорочено

У новелі «Чарівна крамниця» письменник зображує різноманітне сприйняття дітей і дорослих. Уеллс чітко дає зрозуміти читачеві, що доторкнутися до чарівництва можуть не всі, тому що людина повинна мати бездоганну фантазією. У свою чергу, вона не повинна залежати від якихось обставин і повсякденної суєти, яка, як правило, видається досить жорстокою. Виявилося, що такою фантазією можуть володіти лише діти, а ось дорослим доводиться куди складніше.

Батько Джипа готовий був повірити в чудеса, але тверезість, а потім ревнощі і тривога за хлопчика знищили в ньому нитки чарівництва. Чудо несподівано перетворилося на кошмари. В одному і тому самому предметі хлопчик бачив прекрасне і таємниче, а батько — огидно-страшне.
Маленькому Джипу підвладні предмети, він з дитячою серйозністю керує ними, він захоплений, забув про існування того реального світу, де є батько. Але ж світ, в який занурився сам малюк, — самий що ні на є реальний. Коли страх батька досягає свого апогею, Уеллс прибирає хлопчика. Господар лавки блазнює перед переляканим батьком, продовжуючи «дорослу» казку.

І, «хлоп!» — Батько і син все в тому ж місті, на тій же вулиці, тільки чарівного магазинчика вже немає. Про те, що все, що сталося — не марення і не сон, нагадують подарунки в руках Джипа, вручені йому крамарем.
Розпакувавши вдома згортки, син бачить усі ті ж чудові, живі іграшки, батько — простих олов’яних солдатиків, яких можна купити в будь-якому магазині, звичайне кошеня із прекрасним апетитом.

Батько до кінця новели не вірить в диво, він чекає, коли господар лавки прийде отримати рахунок за подарунки. Але ж казку не можна купити, вона безцінна! Казка забарвлює світ в інші фарби, надає відносинам людей інші відтінки, змушує жити по-іншому, бачити більше і ширше, відкривати душу цілому світу, який не можна вивчити і до кінця життя.

Також ви можете допомогти товаришам додавши аналіз твору «Чарівна крамниця», та характеристику героїв через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література
Коментарі:
  1. 2 месяца ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *