Чим корисна чорниця?

Чим корисна чорниця, які вітаміни є в чорниці ви дізнаєтеся в цій статті.

Корисні властивості чорниці обумовлені високим вмістом вітамінів. У ній є каротин (вітамін А), вітаміни групи В, а вітамінів С і РР не менше, аніж в журавлині. Так само в чорниці є дубильні речовини, спирти і ефірна олія.

Чорниця зібрала в собі величезну кількість корисних для нашого організму, активних мікроелементів. У ній є залізо, мідь, калій, фосфор, цинк. За змістом марганцю, цій ягоді немає рівних серед рослин. До складу чорниці входять незамінні органічні кислоти: щавлева, лимонна, яблучна, молочна, хінна, бурштинова. Саме такий унікальний кислотний склад, багато в чому, визначає її незвичайні лікувальні властивості.

Чим корисна чорниця?

1. Нормалізує травлення. Найважливіша корисна властивість чорниці — це її сприятливий вплив на травну систему людини. Її використовують, як при проносах, так і при запорах. При запорах потрібно їсти свіжу ягоду, у всіх інших випадках можна і висушену. Відомо також, що чорничний сік має бактерицидну дію. Він згубно діє на збудників дизентерії та черевного тифу.

2. Зміцнює імунітет. Ягоди чорниці, як і ягоди чорної смородини, допомагають зміцнити імунітет, завдяки високому вмісту заліза корисні вони і при анемії.

3. Покращує зір. Чорниця благотворно впливає на зір. Вміщені в ній речовини сприяють оновленню клітин сітківки ока і покращують кровообіг в дрібних судинах.

4. Знижує рівень цукру. Неоціненною користь від вживання чорниці, для хворих на цукровий діабет. Влітку потрібно щодня їсти свіжі ягоди. Взимку корисно заварювати сушені листя і ягоди. Це знижує вміст цукру в крові і стимулює роботу підшлункової залози.

Не менш корисний і унікальний склад листя чорниці. Їх використання, так само, ефективно при лікуванні деяких захворювань. Наприклад, цукрового діабету.

5. Корисна для серцево-судинної системи. Завдяки вмісту великої кількості антиоксидантів, вживання чорниці, знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Рекомендується вживання чорниці та чорничних киселів і морсів, в якості профілактики тромбозів і інфаркту міокарда. Завдяки особливій речовині (антикоагулянти), що входить до складу чорниці, знижується згортання крові.

6. Надає протизапальну дію. Завдяки своїм бактерицидним властивостям, чорниця корисна при запаленнях сечостатевих шляхів і нирок. При сечокам’яній хворобі корисно, крім вживання в їжу ягід чорниці, пити відвар з її листя.

7. Покращує пам’ять. Систематичне вживання чорниці в їжу, помітно поліпшує пам’ять. Згідно з останніми дослідженнями, систематичне вживання чорниці в їжу, допомагає зберегти мозок молодим і уникнути хвороби Альцгеймера. Корисно вводити в свій раціон чорницю всім, чия діяльність пов’язана з розумовою напругою. Це сприятливо позначається на роботі мозку і розумових здібностях.

Чорниця володіє потужними дієтичними властивостями. У чорниці дуже мало калорій. Необхідна денна порція чорниці (невелика тарілка) містить всього близько 40 калорій

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *