Чим відома Україна?

Чим відома Україна в Європі, світі?

Україна – країна солов’їного співу, червоних маків, родючого чорнозему, смачного борщу та гарних дівчат. Чим же ще славиться наша рідна ненька в світі? Сьогодні Ви дізнаєтесь про найвідоміші факти про нашу Батьківщину. Про неї донині знало чимало, але через патріотичність народу та нинішню ситуацію про країну знають всі.

Відомі українці

шевченко цікаві фактиНаша Батьківщина відома на весь світ завдяки творчості Тараса Григоровича Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Ліни Костенко, їхня творчість стала прикладом для світових наслідувачів, їхні твори навіть вивчають в школах діти за кордоном. Вони стали зразком писемного мистецтва.
В Україні та за її межами існує багато пам’ятників Шевченку: у Росії (Москва, Санкт-Петербург), США (Вашингтон), Канаді (Вінніпеґ, Торонто), Польщі (Білий Бір, Варшава), Чехії (Прага). Білорусі (Берестя, Гомель, Мінськ, Могильов, Слуцьк), Грузії (Тбілісі), Угорщині, Парагваї, Узбекистані, Франції (Париж, Монтаржі) Австралії (Канбера), Китаї (Пекін).
Пам’ятники Іванові Яковичу Франку в різних містах України та за кордоном, зокрема в м. Ліпік та м. Відень.
Іменем Лесі Українки названо безліч музеїв, шкіл, вулиць, театрів тощо. Меморіальна дошка Лесі Українки знаходиться в Берліні. На її честь названо астероїд 2616 Леся.

Українські художники

Українські художники прославили рідну країну не тільки на теренах своєї держави, а й за її межами. Ми можемо пишатися творчістю Катерини Білокур, Максима Мамсікова, Олега Голосія тощо.
Три картини Білокур — «Цар-Колос», «Берізка» і «Колгоспне поле» — були включені до експозиції радянського мистецтва на Міжнародній виставці в Парижі (1954). Тут їх бачить Пабло Пікассо.
Картини Максима Мамсікова, окрім України, бачили Франція, Німеччина та Росія. Творчість Мамсікова чомусь не так високо цінують на Батьківщині, як, наприклад, у Франції.
Олег Голосій встиг побути митцем Незалежної України недовго, бо в дуже раному віці помер, але за своє коротке життя він встиг взяти участь у виставках в Англії, Німеччині, Франції, Росії.

Українські спортсмени

відомі українські спортсмениТакож, Україна – спортивна країна, завдяки досягненням братів Кличко, Лілії Подкопаєвої, Яни Клочкової, Сергія Бубки, Андрія Шевченка та ін.
Брати Клички заявили про себе у світі професійного боксу у 1996 році і відтоді рік за роком вчили світ вимовляти їхні імена та розрізняти їхні обличчя. Їх вважають своїми не лише в Україні, але й у Німеччині та й загалом у Європі. Їх поважають та побоюються в Америці та інших континентах.
Лілія Подкопаєва на Олімпійських іграх в Атланті, вигравши абсолютну першість зі спортивної гімнастики, заставила стоячи аплодувати тодішнього президента Америки Біла Клінтона та 45 тисяч глядачів зааншлагованого залу «Джорджиа Доум». Після цього успіху Ліля ще зуміла додати до своїх здобутків на цій Олімпіаді «золото» у вільних вправах та «срібло» на колоді. Її коронне подвійне сальто вперед з поворотом на 180 градусів і досі не може повторити ніхто, навіть серед чоловіків.
Чотири рази на честь Яни Клочкової грав український гімн на Олімпійських іграх, п’ять разів здіймався синьо-жовтий прапор. Її прозвали «золотою рибкою». І справді, більше олімпійського золота за Яну Україні досі ніхто так і не приніс. А ще на її рахунку перемоги на чемпіонатах та кубках світу, європейській першості, а також світові, континентальні та національні рекорди.
Сергій Бубка став людиною-легендою ще до народження незалежної України, першим у світі здолавши планку на висоті 6 м ще у 1985 році. Але із 35 світових рекордів частину Бубка встановив і під синьо-жовтим прапором.
Андрій Шевченко — володар «Золотого м’яча», переможець Ліги чемпіонів, володар Суперкубка УЄФА, багаторазовий чемпіон та володар Кубка України та Італії, володар Кубка Англії, найкращий бомбардир української національної першості та італійської «Серії А», чвертьфіналіст чемпіонату світу 2006 року. Це далеко не повний перелік здобутків та заслуг Андрія Шевченка.

Українські козаки

опис запорожці пишуть листаСьогодні в Україні намагаються відродити козацтво, ретельно вивчають життя козаків, їх звичаї, традиції, створюють сучасні козацькі загони. Справді, часи козацтва — частина героїчного минулого українського народу.
Козацтво в Україні виникло більше 500 років тому, в час розпаду Київської Русі після монголо-татарської навали. Протягом кількох століть українські козаки стерегли кордони, воювали, захищаючи не лише власні інтереси, а й інтереси інших країн: козацькі загони були бажаною підмогою і у польському, і у французькому війську. Воювали на суші і на морі. Про славетні бої і походи козаків, про їх сміливість, відвагу й винахідливість ходять легенди, які знає весь світ.
Прославили козацтво хоробрі, талановиті ватажки: Остап Дашкевич, Іван Підкова, Северин Наливайко, Петро Конашевич-Сагайдачний, Б. Хмельницький та інші.

Українські вчені

Також, Україна відома завдяки розробкам наших вчених. Ігор Сікорський, Петро Бобонич, Леонард Смирнов, В’ячеслав Євмінов, Олег Збарський та інші.

Винахідником вертольоту є київський авіаконструктор, який емігрував до США, Ігор Сікорський. У 1931 році він запатентував проект машини з двома пропелерами — горизонтальним на даху і вертикальним на хвості. Перший вертоліт VS-300 піднявся в небо в 1939 році. Пізніше на його основі VS-300 був створений перший у світі вертоліт-амфібія на поплавковому шасі, який міг злітати з води і сідати на суші.
Серед яскравих досягнень українського літакобудування – найбільший в світі літак АН-225 «Мрія», а також найпотужніший літак АН-124 «Руслан». У 2001 році, літак «Мрія», взявши на борт вантаж у 253 тонни, за один політ встановив 124 рекорди.

Вчений із Закарпаття Петро Бобонич винайшов глюкометр у вигляді наручного годинника. З його допомогою діабетики можуть дізнаватися рівень цукру в крові в будь-який момент. Для цього не потрібно здавати кров.
Технологію опріснення морської води для пиття розробив професор Одеської державної академії холоду Леонард Смирнов. Заморожена особливим чином морська вода перетворюється в кристали, з поверхні яких можна видалити солі, шкідливі речовини, а також важкі ізотопи водню, які негативно впливають на гени і нервову систему людини

До створення тренажера і відомої зараз у всьому світі методики профілактики і лікування захворювань хребта В’ячеслава Євмінова підштовхнула власна серйозна травма. В ході експериментів з дозуванням навантажень і виконання вправ під різними кутами, які активізували обмінні процеси і зміцнювали м’язи хребта, був винайдений тренажер, який отримав назву профілактор Євмінова.
Олег Збарський, створив автомобіль, що працює на стисненому повітрі. Така пневмомашин, хоч і їздить зі швидкістю 40 км / год, не виробляє шкідливих викидів. І хоча екоавтомобіль дуже громіздкий, при відповідному доопрацюванні технологія може отримати широке застосування.

борщ цікаві фактиУкраїнські страви

Кожен європеєць, житель Азії та континентів Америки знають про українську національну страву – борщ. Окрім нього ще є безліч національних страв, таких як: пампушки з часником, галушки, сало, деруни, голубці тощо. Всі ці страви є чи не в кожному меню нашої країни. Також вони мають велику популярність і за межами нашої держави.

В українській культурі багато чого вражаючого і дуже красивого. Особливу увагу хотілося б приділити національних костюмах. Разом з тим, традиційний одяг українців має свою етнічність, що склалася на спільнослов’янський основі в XVI-XVIII ст.
Світовою популярністю користувалися українські вінки зі штучних і живих квітів зі стрічками як дівочий головний убір. Поряд з ними були відомі й інші: металевий дріт з підвісками, стрічка, хустка, шматок срібної або золотої парчі, картонний коло та ін.

Українська архітектура

Україна відома на весь світ своїми історичними пам’ятками, такими як:

камянець подільськийКам’янець-Подільський замок, який був споруджений в 11-12 століттях. Основні укріплення фортеці були добудовані в 16-17 століттях. Фортеця є відмінним зразком надійної фортифікації Східної Європи. Фортеця досі приймає відвідувачів.
Замок Любарта в Луцьку називають Луцьким замком. На території замку знаходяться музеї. Замок добре зберігся, його історія почалася з 14 століття.

Олеський замок був побудований в 14-17 століттях, на землях Галичини. Точна дата будівництва замку невідома. Вперше про нього згадується в 1837 році. Кажуть, що його побудував син князя Львовича.
Острозький замок побудований на пагорбі. Раніше там було дерев’яне укріплення, але у 1241 році воно було зруйноване. З 14 по 17 століття він був родовим маєтком Острозьких. У замку є дві вежі. На території замку є Богоявленський собор.

Золочівський замок знаходиться у Львівській області. Був побудований більше ніж 500 років тому. Це комплекс з двох палаців. Обидва побудовані в стилі ренесанс. У ньому були знайдені два камені з невідомими написами на них.
Палац Розумовських в Батурині, гетьманський палац – велична споруда, яка будувалася у 1799-1803 рр. за проектом видатного шотландського архітектора Чарльза Камерона. Це не єдина подібна споруда в Україні. В основі цього стилю лежить суворе дотримання симетрії, облік і запозичення принципів класичної храмової архітектури античного періоду.

Отже, Україна може пишатися тим, що вона має географічний центр Європи (м. Рахів), найбільшу площу у Європі (площа Свободи, м. Харків), першим вищим навчальним закладом в Східній Європі (Острозька академія), найбільшим плавучим фонтаном у Європі Roshen (м. Вінниця) тощо. Ми маємо любити Україну та пишатися тим, що ми є українці!

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *