Чим відомий Прокопій Кесарійський

Прокопій Кесарійський (500 — помер після 562) — візантійський пізньоантичний історик.

Чим відомий Прокопій Кесарійський

Прокопій залишив найціннішу за літературними достоїнствами і достовірності спадщину: великий труд «Війни», панегіричний трактат «Про споруди» і памфлет «Таємна історія», що містить критику імператора Юстиніана і його дружини Феодори.

Його найбільшим за обсягом твором є «Війни» у восьми книгах, що описують кампанії Велізарія, в яких автор брав безпосередню участь: «Війна з персами», «Війна з вандалами» і «Війна з готами». У цих книгах крім політичних і військових відомостей, що стосуються Візантійської імперії, міститься і маса даних по етнографії народів та географії областей, які відвідувалися Прокопієм, психологічні портрети учасників подій та побутові замальовки.

Прокопій не тільки був очевидцем ключових подій історії Візантії того періоду, але і завдяки своєму становищу мав доступ до інформації, у тому числі і секретної, на найвищому рівні. Більш того, в силу положення секретаря Велізарія, Прокопій вів його листування, складав доповіді Велізарія Юстиніана і брав участь у переговорах з найважливішими державними діячами тієї епохи — і це додає особливу цінність його творам, оскільки коли Прокопій наводить текст мови або листа Велізарія, можна бути впевненим, що з високим ступенем вірогідності цей текст автентичний — оскільки сам Прокопій його записав, якщо не написав спочатку.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *