Чим відомий Жак-Ів Кусто

Чим відомий Жак-Ів Кусто?

Жак-Ів Кусто прославився як океанограф, винахідник акваланга і невтомний мандрівник, багато зробив для збереження природи нашої планети.

Жак-Ів Кусто — французький дослідник Світового океану, фотограф, режисер, винахідник, автор книг і фільмів, першовідкривач. Сам себе Жак Ів Кусто називав набагато прозаїчніше: технік-океанограф.

Йому вдячні дайвери усього світу, бо це він придумав акваланг. У нього досі вчаться документалісти, що знімають фільми про підводний світ. Захисники природи по ньому звіряють ступінь відповідальності за планету.

У 1943-му разом з другом Емілем Ганьяном він придумав автономний дихальний апарат. Акваланг дав йому свободу і відкрив небачений раніше світ.

Те, що Кусто побачив і зняв на дні моря, потрясло всіх. Його стрічці «Світ тиші» півгодини Каннський фестиваль аплодував стоячи. «Золота пальмова гілка», потім «Оскар». Ця стрічка досі вважається кращим документальним фільмом про підводний світ.

На борту «Каліпсо» Кусто борознив моря й океани — 50 експедицій, з яких він щоразу привозив унікальні зйомки. Він придумав спеціальний глибоководний апарат, спроектував ціле підводне місто. Але чим більше Капітан дізнавався світ, тим скептичніше ставився до людини.

«Ідеальна планета, — говорив він, — це та, на якій живуть не більше сотні тисяч чоловік, освічених і відповідальних».

Франсін Кусто, вдова Жака-Іва Кусто: «У його фільмах є сцени, які шокують. Він не хотів їх прибирати, він говорив: нехай шокує, люди повинні розуміти, що так не можна ставитися до природи».

Кусто відстоював ідею гармонії людини і навколишнього середовища. Його «Каліпсо» став символом боротьби за дбайливе ставлення до планеті.

На честь ювілею на «Альсіоні» вивішені всі прапори. Це останній корабель Капітана. На ньому Кусто не раз обігнув планету. Колишній катамаран, перетворений на турбопарусник, в якому вперше в історії кораблебудування об’єднані сила вітру і тяга мотора.

П’єр Ів Кусто, молодший син Капітана, за освітою астроном. Але море — фамільна пристрасть. Кажуть, він схожий на батька в молодості як дві краплі води.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *