Чим відрізняється дизельний двигун від бензинового

Кожен з нас прагне до економії , тому , одним з критеріїв вибору особистого транспорту , який , як ми знаємо , давно перестав бути розкішшю , є його двигун. Тисячі людей щодня вирішують важливу дилему , який двигун вибрати: бензиновий або дизельний . Ті , кому пощастило спробувати і один , і інший , упевнено скажуть , що і в догляді , і в роботі двигуна є істотна різниця , яку нам і належить розглянути .

Різниця між дизельним і бензиновим двигуном полягає в наступному:

  • У дизельного двигуна в циліндр паливо подається окремо від повітря , у бензинового — разом.
  • Дизельний двигун більш довговічний , ніж бензиновий .
  • У дизельного двигуна більш високий рівень ККД.
  • Дизельні двигуни старого покоління працюють з характерним шумом і вібрацією , бензинові практично безшумні.
  • Дизельні двигуни вимагають частої зміни масла і фільтрів , на відміну від бензинового .
  • Бензиновий двигун більш екологічний .
  • Дизельний двигун не стійкий до падіння температур , на відміну від бензинового .

Принцип роботи дизельного і бензинового двигуна

Принцип роботи дизельного двигуна полягає в наступному: двигун внутрішнього згоряння працює як поршень і при стисканні відбувається займання палива. У циліндр паливо подається окремо від повітря.

Принцип роботи бензинового двигуна такий: за допомогою свічок подається повітряно — бензинова суміш запалюється в певний момент , приводячи в дію двигун.

Характеристики роботи  дизельного і бензинового двигунів

У процесі роботи дизельний двигун видає гучний звук , який відштовхує багатьох автовласників. Але на сьогоднішній момент більшість машин на дизелі укомплектовані таким чином , що звуку практично не чутно. Другий неприємний момент — вихлопи характерного чорного кольору і неприємного запаху. На сьогоднішній день і ця проблема успішно вирішується сучасними автовиробниками . На думку багатьох експертів , сучасні дизельні двигуни стали більш екологічними , ніж бензинові . Ну , а « старички » як і раніше продовжують псувати екологічну картину. Ще один момент , на який потрібно звернути увагу — небажання дизельного двигуна працювати при температурах нижче 20 градусів. Тому багато запасаються зимовим паливом , або додають присадку — антигель , який не дозволяє паливу згортатися . Але при всіх недоліках , дизельне паливо — більш бюджетний варіант , ніж бензинове , так як рівень ККД може досягати 50 % , тобто йде істотна економія палива.

Бензинові двигуни , особливо в сучасних машинах , працюють безшумно , дозволяючи власникові і пасажирам насолоджуватися дорогою . Крім того , бензин донедавна , хоч і не був другом навколишнього середовища , але приносив менше неприємностей , ніж двигун дизельний . Хоча і запах , і вихлопи присутні , але в меншій мірі , ніж у стареньких дизельних авто. Крім того , він стійкий до падіння температур.

Обслуговування та ремонт дизельного і бензинового двигунів

Дизельний двигун більш довговічний , конструкція блоку циліндрів більш міцна . Але проблема полягає в його примхливості в плані палива. Найчастіше, російський дизель може істотно зіпсувати роботу двигуна. Саме через проблеми з якісним паливом в автомобілі на дизелі часто доводиться замінювати масла і фільтри. В ремонті теж можуть бути заковики , тому що пристрій дизельного двигуна дещо складніше , ніж бензинового .

Бензиновий автомобіль менш вибагливий до якості бензину. Запчастини для ремонту бензинового двигуна більш доступні, а сам двигун має більш високу потужність і обороти .

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *