Чим відрізняється КАСКО від ОСАГО

Будь-який автовласник знає — купити автомобіль — це півбіди , адже далі слід оформлення різних документів , яке займає чимало часу. І перше , про що потрібно подбати починаючому автолюбителю — страхування , найпопулярнішими видами якого є КАСКО та ОСАГО . Ось тут і починається заковика : який з них більш вигідний , в яких випадках купується КАСКО , а в яких ОСАГО , і взагалі , чи є між ними будь-які відмінності? Спробуємо прояснити це питання.

Різниця між КАСКО та ОСАГО полягає в наступному:

ОСАГО — обов’язкове автострахування , КАСКО — добровільна.
ОСАГО захищає авто третіх осіб , а КАСКО надає більш повний спектр страхових послуг.
Виплата по ОСАГО лімітована , а КАСКО відшкодовує збиток повною мірою (у разі відсутності франшизи).
Вартість страхування КАСКО істотно вище , ніж ОСАГО .

Визначення КАСКО та ОСАГО

КАСКО — це страхування автотранспорту (крім залізничного) від будь-якого виду шкоди , в тому числі і викрадення. У випадку ДТП , навіть якщо винуватцем є ви, КАСКО покриває витрати на ремонт автомобіля. Цей вид страхування — добровільний .

ОСАГО — це обов’язкове автострахування . У разі , якщо ви є винуватцем ДТП , ОСАГО відшкодує витрати на відшкодування збитку третім особам. А от ремонт власної машини винуватець сплачує самостійно .

Особливості страхування по КАСКО і по ОСАГО

Список страхових випадків , у яких допомагає КАСКО , наступний: пожежа, викрадення , заподіяння шкоди автомобілю третіми особами , ДТП ( винуватець не важливий ), вплив предметів , наприклад падіння бурульок і т.д. У будь-якому з цих страхових випадку збиток відшкодовується в повному розмірі. При цьому в поліс КАСКО можуть бути включені деякі інше послуги , наприклад : евакуація автомобіля з місця події , правильне складання документів при ДТП , виїзд аварійного комісара і т.д.

ОСАГО ж страхує майнові інтереси третіх осіб. Тобто у разі заподіяння шкоди у будь дорожньої ситуації з вашої вини , їм відшкодовуються збитки . При цьому існує певний ліміт виплат.

Вартість КАСКО та ОСАГО

КАСКО — досить дорогий вид страхування. Вираховується він за складною формулою , при цьому враховується водійський стаж автовласника , його вік і т.д.

ОСАГО по кишені кожному , власне, тому і є обов’язковим страхуванням .

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *