Чим відрізняється клімат-контроль від кондиціонера

Ми звикли до того , що машина вже давно перестала бути розкішшю , як втім , і просто засобом пересування. Ми хочемо бачити в особистому автомобілі не просто чотири колеса і коробку передач , а ще й деякий зручність і комфорт. Одне зі складових цього комфорту — підтримка в салоні автомобіля оптимально прийнятної температури . Колись єдиним способом хоч якось охолодити автомобіль була наявність у ньому кондиціонера , зате тепер більшість виробників перейшли на більш вдосконалену систему клімат -контролю. І те , і інше пристрій широко використовуються не тільки в автомобілях , але і для підтримки температури в приміщенні. Різниця між клімат -контролем і кондиціонером істотна , і не тільки в ціні.

Відмінності (різниця) клімат -контролю від кондиціонера :

  • Клімат -контроль відповідає за охолодження повітря, його вентиляцію , також за теплопостачання . Кондиціонер покликаний тільки охолоджувати повітря .
  • За роботу клімат -контролю відповідає електроніка , а за роботу кондиціонера — механіка .
  • Якщо клімат -контроль виходить з ладу , то ви одночасно втрачаєте й системи охолодження , й грубки , і вентиляції , тоді як при поломці кондиціонера пічка продовжує працювати.

Визначення клімат -контролю та кондиціонера

Клімат -контроль відноситься до систем кондиціонування автомобіля або приміщення , а по англійський скорочено звучить як HVAC . Ця абревіатура розшифровується як Heating , Ventilation & AirConditioning , тобто теплопостачання , вентиляція та охолодження повітря . Тому і складових у клімат контролю декілька: система опалення , кондиціонер , повітряний фільтр. При цьому , системи контролю можуть працювати як окремо , так і одночасно. Наприклад , взимку , в автомобілі може працювати одночасно і система опалення , і кондиціонер , щоб уникнути запотівання скла .

Кондиціонер також відноситься до системах кондиціонування автомобіля або приміщення , але у нього досить вузька сфера діяльності — охолоджувати повітря.

Принцип роботи клімат -контролю та кондиціонера

Суть роботи клімат контролю в тому , щоб реагувати на зміну температури всередині салону автомобіля або приміщення , і регулювати її за допомогою доступних систем : охолодження , вентиляції та опалення. За допомогою спеціальних датчиків , які розташовані по всьому периметру об’єкта , в « мозок » пристрою надходить інформація про температурний стані, тобто клімат -контролем керує електроніка . При поломці клімат -контролю одночасно виходить з ладу не тільки система охолодження , а й система опалення. Робота клімат- контролю припускає підвищення витрати палива , якщо мова йде про автомобіль .

Кондиціонер має механічне управління . Принцип роботи нагадує чимось холодильник , тобто , мається холодоагент , який поглинає тепле повітря , охолоджує його і перенаправляє знову в приміщення або в салон автомобіля. Повітря при цьому також піддається висушування. Істотним мінусом є те , що при роботі кондиціонера в машині істотно збільшується витрата палива.

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *