Чим відрізняються формені елементи крові? 

кров Анатомія

Чим відрізняються форменні елементи крові людини Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Чим відрізняються формені елементи крові?  Будовою, формою, тривалістю життя, функціями

Що таке формені елементи крові?

Форменні елементи крові включають в себе два поняття – еритроцити, тромбоцити та лейкоцити, які різняться між собою.

Що таке еритроцити і що їх вирізняє серед інших форменних елементів крові?

Еритроцити – це високоспеціалізовані клітини, основна функція яких – це постійне перенесення кисню до тканин організму та здійснення процесу газообміну. Ця функція тісно пов’язана зі здатністю гемоглобіну створювати не міцний хімічний комплекс із киснем — це оксигемоглобін. Він характеризується тим, що атоми заліза гемоглобіну здатні приєднувати та віддавати молекули кисню без зміни валентності. Це червоні кров’яні тільця, які визначають колір крові.

Що таке лейкоцити і що їх вирізняє серед інших форменних елементів крові?

Лейкоцити – це білі кров’яні тільця, які не мають постійної форми. Лейкоцити мають ядро і здатні до амебоїдного руху. Їх розміри коливаються від 8 до 20 мкм. Вони також можуть проникати в стінки судин та вільно пересуватися поміж клітинами. Існує декілька видів лейкоцитів, що відрізняються своїми розмірами, наявністю або відсутністю зернистості, та формою ядра. До них відносять нейтрофілів, базофілів, еозинофілів, лімфоцитів і моноцитів.

Що таке тромбоцити і що їх вирізняє серед інших форменних елементів крові?

Тромбоцити – це без’ядерні кров’яні пластинки, які мають округлу або овальну форму з діаметром в 2-5 мкм. Вони утворюються в червоному кістковому мозку та  руйнуються в селезінці. Функція тромбоцитів полягає у  участі в процесах згортання крові.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися чим відрізняються форменні елементи крові людини.

Оцініть статтю
Додати коментар