Чим відрізняються much і many

Much , many , few , a little … Всілякі пов’язані з кількістю слова в англійській мові часом призводять до страхітливої подорожниця в голові , що складається з питань коли, де , яке з них вживати? Щоб не посилювати проблему , варто в якості першого кроку провести розрізнення між хоча б двома з них — much і many , щоб переконатися , що не все так страшно.

Що таке much і many

Much і many — прислівники , використовувані для позначення кількості в значенні « багато». У розмовній мові зустрічаються переважно в питальних і негативних пропозиціях .

Відмінність much від many

Much використовується з незчислюваними іменниками , many — з обчислюваними .

Різниця між much і many

У чому ж різниця між much і many ? Спершу відзначимо спільне: і те , й інше слово відносяться до великих кількостей чогось або когось . Як тільки ви хочете сказати про декілька предметах , про much і many варто забути . Масштабність — їх доля . Якщо це складно запам’ятати , можна скористатися простою аналогією: many і money співзвучні , а money частіше асоціюються з великими сумами ( бажаними або дійсними ) . Ну а much просто йде з many в компанії.

Правда , варто дотримуватися обережності з негативними пропозиціями , де not many і not much в російській перекладі рівносильні словами «мало» , « небагато» : I don’t have much time — У мене небагато часу.

Тепер перейдемо до відмінностей . Тут теж все просто і більше того — ми можемо знову скористатися співзвуччям . Незважаючи на те , що «гроші рахунок люблять» , в англійській мові вони відносяться до незчислюваними іменником , а з такими слід вживати much . З тими ж іменниками , які відносяться до обчислюються , використовуйте many . Як запам’ятати? Ну хоча б зазначивши для себе те , що словосполучення « many money » звучить не дуже зручно в нашій мові . І добудуємо логічний ланцюжок : незручно , значить потрібно much , значить much — з незчислюваними іменниками .

Незчислюванимі предмети :

  • категорії речових мас (матеріали , тверді речовини , рідини , гази , фізичні елементи і поняття, хімічні речовини)
  • різні абстрактні поняття, такі як почуття , природні явища , назви мов світу , абстрактні поняття , утворені від прикметників і за допомогою суфікса ing , а також складні слова , останній елемент яких представляє собою недискретность масу ( наприклад , homework — домашня робота).

Вживання many/much

Зі зчислювальними іменниками З незчислювальними іменниками Примітки
many much  
У значенні «багато» в заперечних і запитальних реченнях  
There aren’t many flights to Calcutta.

Has you son many friends at school?

I haven’t much work to do.

Is there much money in the bank?

В стверджувальних реченняхmuch/many вживається зі словом toovery, so, asчи замінюється словами a lot/lots of, plenty of.

You spent too much time on your homework.

I met lots of interesting people on this trip.

Автор: Гнатюк У рубриці: Правила англ

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *