Чим вимірюють вологість повітря?

Чим вимірюють вологість повітря?

Ми постійно відчуваємо як вологість повітря впливає на наше самопочуття та здоров’я і саме тому ми маємо знати, чим вимірюється вологість повітря. Адже від неї залежить процес випаровування на поверхні шкіри та тепловий обмін в організмі.

Що таке вологість повітря?

Вологість повітря – це властивість, яка визначає ступінь насичення повітря водяною парою. Вона характеризується двома величинами – абсолютністю та відносністю.

В чому вимірюється вологість повітря?

Вологість повітря її вимірювання залежить від насиченої та ненасиченої пари. Оскільки пара – це безрозмірне явище, тому вологість повітря прийнято вимірювати у відсотках (%).

Що таке абсолютна вологість?

Абсолютна вологість – це тиск водяної пари, що міститься в атмосферному повітрі. Також вона визначає масу водяної пари в повітрі.

Що таке відносна вологість повітря?

Відносна вологість повітря – це відношення тиску водної пари в повітрі до тиску насиченої водяної пари при певній температурі. Позначається символом r або φ.

В чому вимірюється відносна вологість повітря?

Відносна вологість повітря вимірюється у відсотках (%). Коли вона досягає 100%, то процес випаровування води припиняється.

Чим вимірюють вологість повітря?

Для того щоб виміряти вологість повітря використовують такі прилади:

  • Гігрометр – прилад за допомогою якого вимірюють густину пари, що відповідає абсолютній вологості.
  • Психометр — прилад за допомогою якого вимірюють вологість повітря за принципом швидкості випаровування.
  • Волосяний гігрометр – прилад для вимірювання вологості повітря. Принцип дії базується на властивості волосинки людини змінюватись в довжині у вологому повітрі. Якщо вологість висока – зростає, якщо вологість зменшується – волосинка коротшає.

Чим вимірюється вологість повітря в кімнаті?

Вологість повітря в кімнаті вимірюється за допомогою гігрометра чи психометра. Для нормалізації вологості повітря можна також використовувати побутовий зволожувач повітря.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Фізика

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *