Чингісхан біографія

Чингісхан біографія скорочено українською мовою викладена в цій статті.

Чингісхан (Чингіз Хаан, ім’я при народженні — Темуджін або Темучин) — монгольський хан, полководець, засновник і каган Монгольської імперії.

Чингісхан біографія коротко

Чингісхан народився 1155 року в урочищі неподалік від верхньої течії річки Онон. Точно встановити рік його народження важко оскільки в різних джерелах вказуються різні дати. Після того, як батько його залишив сім’ю, Темучин жив у крайній бідності. В юнацтві одружився на дівчині на ім’я Борте.

Згодом Чингісхан став набирати людей до себе в війська. Здійснюючи напади на довколишні землі, володіння Чингісхана зростали. Після кількох перемог настав період, коли він зайнявся організацією апарату управління ордою. Після однієї поразки (проти Джамухи), Чингісхан почав війну з татарами, за успішні дії отримав звання військового комісара (Джаутхурі). Війна з татарами тривала кілька років, в результаті 1205 року Джамухи був убитий, Темучин здобув перемогу над багатьма племенами (тайчиутів, татар, меркитів, ойратів).

1206 рік у біографії Чингисхана був ознаменований отриманням титулу великого хана над усіма переможеними племенами. З тих пір Темучина стали називати Чингисханом, а Монголія була об’єднана. Політика Чингісхана, як зовнішня, так і внутрішня, адміністративний устрій держави, були спрямовані на зміцнення панування, а також особисте збагачення. Основні реформи в біографії Чингисхана стосувалися військових справ.

1220 року заснував столицю Монгольської імперії — місто Каракорум. 1223 року відрядив військо до Кавказу й степівПричорномор’я, що розбило руських князів і половців на Калці. 1226 року розпочав війну проти бунтівних тангутів. Помер під час облоги тангутської столиці. На момент смерті керував гігантською державою, що простягалася від Японського моря доКаспійського.

Знищивши тангустську державу, Чингісхан раптово помер в 1227 році.

Автор: Гнатюк У рубриці: Держава

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *